سارقان ۱۰ میلیاردی در دستان پلیس

با توجه به تحقیقات جامع کارآگاهان پلیس آگاهی، متهمان با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشوده و به ۱۵۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو، ۳۵ فقره سرقت از منزل و ۱۰ فقره سرقت خودرو اقرار کردند.

به گزارش تلکسیران، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز، با اعلام این خبر گفت: در پی افزایش سرقت منزل و داخل خودرو درسطح استان البرز، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند سارقان از طریق پنجره منازل مسکونی وارد خانه مال‌باختگان شده و پس از سرقت اموال باارزش آن‌ها از قبیل: طلا و لوازم قیمتی، به وسیله خودروهای سرقتی محل را ترک می‌کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی ردپای یکی از سارقان سابقه‌دار شهرستان کرج را در این پرونده مشاهده کردند که با انجام تحقیقات از وی مشخص شد نامبرده با تشکیل باندی پنج‌نفره اقدام به سرقت منازل و خودروهای شهروندان می‌کنند.

سردار محمدیان اظهار کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات گسترده پلیسی مخفیگاه متهمان را در نقاط مختلف استان شناسایی کردند و با هماهنگی مقام قضائی در چند عملیات جداگانه هر پنج نفر آن‌ها را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با اشاره به دستگیری یک مالخر اموال مسروقه، در این‌باره بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقدار زیادی اموال مسروقه از جمله طلا و جواهر، وسایل تزیینی، عتیقه‌جات و لوازم خودرو کشف شد.

سردار محمدیان ادامه داد: با توجه به تحقیقات جامع کارآگاهان پلیس آگاهی، متهمان با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشوده و به ۱۵۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو، ۳۵ فقره سرقت از منزل و ۱۰ فقره سرقت خودرو اقرار کردند.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: کارشناسان ارزش اموالی که به وسیله اعضای این باند حرفه‌ای سرقت شده است را صد میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه تحقیقات روی این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهروندان با تجهیز منازل و خودروهای خود به لوازم بازدارنده در تأمین امنیت به پلیس یاری برسانند.

کد خبر 14832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =