اتهامات رییس محلی عفو بین‌الملل علیه اوکراین باعث استعفای او شد

شفقنا- رییس عفو بین‌الملل شاخه اوکراین از سمت خود استعفا داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، عفو بین‌الملل در اوکراین نیروهای مسلح این کشور را متهم کرد که با مستقر کردن نیروهای نظامی در مناطق مسکونی در طول تهاجم روسیه، جان غیرنظامیان را به خطر انداخته است، با ایجاد جنجال گسترده بعد از این موضع‌گیری، حالا رییس محلی این گروه حقوق بشری مجبور به کناره‌گیری شده است.

این سخنان باعث اعتراض شدید اوکراین شده و مقامات این کشور آن را به تبلیغات و اطلاعات نادرست روسیه تشبیه کرده‌اند. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین این گروه را به مشارکت در حملات غیرقانونی روسیه به اوکراین متهم کرد. او گفت که گروه حقوق بشر در تلاش است تا مسئولیت را از متجاوز به قربانی منتقل کند.

اوکسانا پوکالچوک، رییس ملی عفو بین‌الملل در اوکراین در فیس‌بوک نوشت: دفتر اوکراین پیوسته خاطرنشان کرده است که اطلاعاتی که عفو بین‌الملل در روز پنجشنبه منتشر کرد، باید موضع وزارت دفاع اوکراین را در نظر بگیرد.

پوکالچوک گفت: در نتیجه، سازمان ناخواسته مطالبی را بیان کرد که شبیه به حمایت از روایت های روسی بود و در تلاش برای محافظت از غیرنظامیان، این مطالعه به ابزاری برای تبلیغات روسیه تبدیل شد.

کد خبر 148216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =