سفینه فضایی لاکچری با ۱۲۵ هزار دلار مسافران را به فضا می‌برد!

سفینه فضای لوکس جدید شرکت Space Perspective که «نپتون» نام دارد، در هفته جاری معرفی شد. این سفینه فضایی به یک کابین داخلی شیک و راحت مجهز شده است که در طول سفر آب و هوا و فشار را بخوبی کنترل می‌کند.

فرارو- افزایش گردشگری فضایی در سال‌های اخیر به موضوعی داغ تبدیل شده است و شرکت‌های خصوصی تحت رهبری میلیاردرها مانند شرکت Blue Origin جف بیزوس، SpaceX ایلان ماسک و Virgin Galactic ریچارد برانسون در سفرهای تفریحی فضایی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

fararu1-565634.jpg

اکنون شرکت دیگری به نام Space Perspective نیز در آستانه انتقال کاوشگران به سفرهای تفریحی فضایی است؛ اما این بار با استفاده از فناوری کربن خنثی. Space Perspective خود را به عنوان «اولین شرکت تجربه پرواز فضایی لوکس در جهان» معرفی می‌کند.

این فضاپیماها از نوع راکتی نیستند و تحت تأثیر نیروهای g قرار نمی‌گیرند. به جای آن، صعود و فرودهای ملایم و کنترل شده توسط یک SpaceBalloon که از گاز سبک‌تر از هوا برای بالا آمدن تا لبه فضا استفاده می‌کند، ثبت می‌شوند. سفینه فضای لوکس جدید شرکت Space Perspective که «نپتون» نام دارد، در هفته جاری معرفی شد. این سفینه فضایی به یک کابین داخلی شیک و راحت مجهز شده است که در طول سفر آب و هوا و فشار را بخوبی کنترل می‌کند.

سفینه

در داخل این سفینه، یک سالن بسیار لوکس طراحی شده است که با نورپردازی، صندلی‌های خوابیده شیک و منظره ۳۶۰ درجه فضایی آرامش بخش را به ارمغان می‌آورند. وای‌فای داخلی مسافران را قادر می‌سازد تا تمام جزئیات تجربه پرواز فضایی شش ساعته  خود را ضبط و به زمین ارسال کنند. پنجره‌های مجهز به پوشش بازتابنده، مشابه آنچه برای کلاه ایمنی فضانوردان استفاده می‌شود بهره‌ی خورشیدی را محدود کرده و دمای کابین را هنگام عبور از محیط‌های حرارتی خنک و پایدار نگه می‌دارد.

میهمانانی که با سفینه فضایی نپتون سفر می‌کنند، در ۲۰ مایلی بالای زمین در داخل یک کپسول کروی با منظره‌های پانورامای ۳۶۰ درجه از سیاره اصلی ما و دامنه‌های بی‌نهایت حرکت خواهند کرد. طراحی کروی این سفینه، نه تنها برای حفظ فشار ایده آل است، بلکه فضای داخلی جادارتر برای حرکت کاوشگران فضایی در داخل کابین و بزرگ‌ترین پنجره‌ها را به ارمغان می‌آورد. این سفر در مجموع شش ساعت طول می‌کشد. در طی این سفر، مسافران یک فرود تدریجی دو ساعته به زمین و سپس یک فرود نرم و ایمن در اقیانوس را تجربه خواهند کرد.

سفینه

اولین پروازهای فضایی تجاری Space Perspective قرار است در اواخر سال ۲۰۲۴ انجام شود و هزینه بلیط آن برای هر مسافر ۱۲۵۰۰۰ دلار خواهد بود. سفینه فضایی نپتون در حال حاضر در تاسیسات تولیدی اسپیس پرسپکتیو در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در حال تولید است.

منبع: travelpulse

کد خبر 148188

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =