اگر مذاکره کنندگان به توافق برسند، وزرای خارجه به وین خواهند آمد

وال استریت ژورنال اعلام کرد در صورت به نتیجه رسیدن مذاکره کنندگان هسته ای، وزرای خارجه کشورهای مربوطه برای اعلام توافق به وین خواهند رفت.

وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام غربی آگاه گزارش داد که اگر مذاکره کنندگان در وین برای احیای توافق هسته ای به نتیجه برسند، وزرای خارجه کشورهای مذاکره کننده به وین خواهند آمد.

این منبع غربی تصریح کرد: مذاکرات وین فرصتی برای توافق بر سر نکات نهایی برای احیای توافق هسته ای است. تا پایان این هفته باید در وین توافق حاصل شود.

این منبع که وال استریت ژورنال نامی از او نبرده افزود: در صورت دستیابی مذاکره کنندگان به توافق، وزیران خارجه به وین احضار خواهند شد.

این منبع مدعی شد که ایران پذیرفته تا درخواست خود برای حذف سپاه پاسداران از لیست تروریستی آمریکا را کنار بگذارد

او در همین حال تأکید کرد که ایران همچنان خواستار تضمین های قوی تر مبنی بر این است که واشنگتن دوباره از توافق خارج نخواهد شد.

عصر امروز «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده واشنگتن برای احیای توافق هسته ای و همچنین «انریکه مورا» مسئول هماهنگی مذاکرات و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات راهی وین شدند.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد کشورمان نیز در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: برای پیشبرد مذاکرات عازم وین هستم. مسئولیت برعهده آنهایی است که توافق را نقض کرده و در فاصله گرفتن از میراث منحوس گذشته ناکام مانده اند. آمریکا باید قدردان فرصتی باشد که با سخاوتمندی اعضای برجام فراهم شده است. توپ در زمین آنهاست تا از خود پختگی نشان داده و مسئولانه عمل کنند.

اگر مذاکره کنندگان احیای برجام به توافق برسند، وزرای خارجه به وین خواهند آمد

مذاکرات احیای برجام پس از مدت ها وقفه به دلیل فقدان اراده جدی از جانب آمریکا برای عمل به تعهدات خود، فردا پنجشنبه در وین از سر گرفته خواهد شد.

کد خبر 148181

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =