درمان سریع تبخال لب با آنچه در خانه دارید

تبخال لب ویروسی است که درمان قطعی ندارد و تا پایان عمر در بدن می‌ماند و گاهی با ضعف دفاعی بدن عود می‌کند، اما می‌توانید آثار آن را با روش طبیعی از بین ببرید.

درمان سریع تبخال لب با آنچه در خانه دارید !

درمان تبخال لب راه و روش‌هایی دارد که با توجه به دلایل ایجاد تبخال باید انجام شوند تا به سرعت نتیجه آن‌ها ظاهر شود. بهترین و سریع‌ترین درمان تبخال بازهم در دل طبیعت نهفته است که در این بخش به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

تبخال چیست و چرا ظاهر می‌شود؟
یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می‌شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول‌های ریز نمایان می‌شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می‌گردد.
برای تب خال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می‌نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تبخال از بین می‌رود، اما همچنان ناقل ویروس به دیگران خواهند بود.

بهترین درمان‌های خانگی تبخال:

درمان تبخال لب با کمپرس یخ
یخ به تسکین درد و ناراحتی ناشی از شیوع تب خال کمک می‌کند. یک تکه یخ را در یک پارچه یا حوله بپوشانید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی منطقه آسیب دیده قرار دهید. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا این که شاهد بهبود باشید.

درمان سریع تبخال لب با آنچه در خانه دارید !

سرکه سیب برای درمان تبخال لب
سرکه سیب به کاهش شدت شیوع تب خال به خاطر ضد عفونی کنندگی و خواص ضد التهابش کمک می‌کند.
یک تکه پنبه را در سرکه سیب فرو کنید و آن را روی مناطق متاثر برای سه یا چهار بار در روز برای دو یا سه روز قرار دهید. برای بهترین نتیجه، آن را به محض اینکه احساس سوزش اولیه را تجربه می‌کنید، اعمال کنید؛ آگاه باشید، احتمال دارد کمی بسوزد. همچنین می‌توانید یک یا دو قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک فنجان آب اضافه کنید و دو بار در طی روز بنوشید.

بهبود تبخال لب با بادرنجویه
بادرنجویه برای کاهش شدت شیوع تب خال مفید است به علاوه، اثرات ضد ویروسی و ضد باکتری دارد. بادرنجویه همچنین شامل یک ترکیب با نام اوگنول است که به عنوان مسکن کاهنده طبیعی کار می‌کند. چند بار در روز به مدت چند روز چای بادرنجویه بنوشید تا این که علائم فروکش کند. برای سه یا چهار بار در روز، کیسه‌های چای بادرنجویه و یا روغنش را روی منطقه بمالید.هم چنین می‌توانید این ناحیه را با چای بادرنجویه بشویید.
به همین ترتیب، کمی عصاره بادرنجویه روی منطقه آسیب دیده بمالید و بگذارید تا خشک شود؛ این کار را چند بار در روز انجام دهید.

بهترین درمان تبخال لب با سیر

سیر دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است که به مقابله با شیوع تب خال کمک می‌کند. تحقیقات منتشر شده در سال ۱۹۹۲ نشان دادند که ماده شیمیایی بنام آلیسین موجود در سیر ممکن است دارای اثرات ضد ویروسی باشد. روغن سیر همچنین شامل ترکیب ضد ویروسی آژونه است.
یک سیر خرد شده را در ناحیه آسیب دیده قرار داده و بگذارید به مدت ۰۱-۵۱ دقیقه بماند. این کار را چند بار در روز به مدت دو روز و یا تا زمانی که شاهد بهبود آن هستید انجام دهید. آگاه باشید، ممکن است باعث احساس سوزش شود. متناوبا، شما می‌توانید هر روز دو یا سه بار از روغن سیر در مناطق متاثر استفاده کنید.
برای تهیه روغن سیر، یک حبه سیر تازه در روغن زیتون بپزید تا آن‌ها قهوه‌ای شوند و سپس روغنش را فشار دهید. همچنین می‌توانید هر روز یک یا دو حبه سیر له شده را بخورید. این کار همچنین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه کار خواهد کرد.

روغن درخت چای درمانی موثر برای تبخال لب
روغن درخت چای یک درمان موثر دیگری است که خواص ضد التهاب و ضد درد دارد؛ آن‌ها شامل ترپنس و فنیلپروپانویید هستند که روی فعالیت ضد ویروسی کار می‌کنند. علاوه بر این روغن‌های اساسی مثل روغن درخت چای و روغن اکالیپتوس فعالیت ضد ویروسی را علیه ویروس تب خال نشان می‌دهند.
برای رقیق کردن روغن درخت چای، یک - نیم اونس روغن گیاهی به ۱۰ قطره روغن درخت چای رقیق کنید. همچنین می‌توانید پنج قطره روغن اسانس گل شمعدانی و دو قطره روغن نعناع را اضافه کنید. محلول را ۵-۳ بار در روز به مدت چند روز به مدت چند روز کار با این محلول را ادامه دهید.

کد خبر 147816

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =