آمریکا: توافق با ایران روی میز قرار دارد

معاون وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به سنگ اندازی های واشنگتن و با تلاش برای انداختن توپ به زمین ایران، مدعی شد که اگر ایرانی ها بخواهند توافق روی میز است.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که توافق با ایران روی میز قرار دارد.بر اساس این گزارش، «ویکتوریا نولند» گفت: اگر ایرانی‌ها بخواهند این توافق روی میز است.

ویکتوریا نولاند گفت: اگر ایران تمایل نشان دهد تنها یک تصمیم گیر در این کشور وجود دارد و می‌تواند نفت ایران را به بازارهای جهانی بازگرداند و بخشی از تحریم‌ها رفع خواهد شد.

وی افزود: در صورت مخالفت ایران با بازگشت به توافق هسته‌ای واشنگتن فشارها علیه این کشور را افزایش خواهد داد.

اید در حالی است که ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم پیش از این درباره احیای توافق هسته‌ای با ایران مدعی شده بود: به نظر نمی‌رسد ایران در این مرحله تصمیم سیاسی - یا باید بگویم - تصمیمات لازم برای دستیابی به بازگشت متقابل به پایبندی به برجام را گرفته باشد. واقعیت این است که یک معامله ماه هاست روی میز است. ما به دیپلماسی غیرمستقیم با ایران، به لطف تلاش‌های اتحادیه اروپا و دیگر شرکا، ادامه داده‌ایم، اما ایران، حداقل تا این لحظه، تمایلی برای دستیابی به این توافق از خود نشان نداده است.

وی افزود: تحریم‌های ما به قوت خود باقی خواهند ماند مگر اینکه و تا زمانی که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام صورت بگیرد و من کاملاً انتظار دارم که متحدان ما در سراسر جهان، از جمله متحدان نزدیک ما در چارچوب ۱+۵، به فشار قوی - فشار اقتصادی و مالی - بر ایران ادامه دهند، مگر اینکه و تا زمانی که ایران مسیر خود را تغییر دهد.

منبع: مهر
کد خبر 147709

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =