افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۰۰ تختی آرام در کرج با حضور استاندار البرز/گامی موثر در راستای ارتقا سرانه های بهداشتی و درمانی در کرج برداشته شد/پروژه های بیمارستانی البرز یکی پس از دیگری گرهگشایی و افتتاح می شوند/بزودی ۵۰ درصد از تخت بیمارستانی مورد نیاز البرز تامین می شود/استان البرز برای رسیدن به میانگین کشوری به ۲۳۰۰ تخت بیمارستانی نیاز دارد/توجه رییس جمهور به فقر سرانه های بهداشتی و درمانی البرز جلب شد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز برای رسیدن به میانگین کشوری در حوزه سرانه های بهداشتی و درمانی به 2 هزار و 300 تخت بیمارستانی نیاز دارد از این رو در سفر رییس جمهور محترم به استان این امر مورد توجه ویژه قرار گرفت. پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز،البرز،پایگاه،استانداری،استانداری البرز

تماس با ما تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت : ۱۳:۲۳افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۰۰ تختی آرام در کرج با حضور استاندار البرز/گامی موثر در راستای ارتقا سرانه های بهداشتی و درمانی در کرج برداشته شد/پروژه های بیمارستانی البرز یکی پس از دیگری گرهگشایی و افتتاح می شوند/بزودی ۵۰ درصد از تخت بیمارستانی مورد نیاز البرز تامین می شود/استان البرز برای رسیدن به میانگین کشوری به ۲۳۰۰ تخت بیمارستانی نیاز دارد/توجه رییس جمهور به فقر سرانه های بهداشتی و درمانی البرز جلب شدنماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز برای رسیدن به میانگین کشوری در حوزه سرانه های بهداشتی و درمانی به ۲ هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی نیاز دارد از این رو در سفر رییس جمهور محترم به استان این امر مورد توجه ویژه قرار گرفت. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی 100 تختی آرام که روز چهارشنبه برگزار شد، با اشاره به ضعف جدی سرانه های بهداشتی و درمانی در استان نسبت به جمعیت، افزود: برای رسیدن به میانگین کشوری در این حوزه به 2 هزار و 300 تخت بیمارستانی نیاز داریم.

وی ادامه داد: از تلاش های شبانه روزی متولیان راه اندازی این بیمارستان نهایت قدردانی را دارم چراکه با روحیه ایثار و مردم دوستی وارد میدان شده اند و به طور قطع اگر در حوزه دیگری سرمایه گذاری می کردند، بهره اقتصادی بیشتری را از آن خود می کردند.

عبداللهی گفت: در کشور پزشکان حاذق فراوانی داریم ولی با کمبود جدی امکانات و تجهیزات مواجه هستیم از این رو نیاز است که بخش خصوصی برای ارتقا سرانه ها، این چنین قدرتمند وارد میدان شود.

وی با اشاره به سفر رییس جمهور به استان، افزود: به طور معمول در سفرهای استانی رییس جمهور محترم، پروژهای با پیشرفت بالای 60 درصد مطرح می شوند ولی در این سفر دکتر رییسی شخصا بیمارستان کمالشهر با 10 درصد پیشرفت را مورد بازدید قرار داده و تامین اعتبار آن را در مصوبات قرار دادند.

استاندار البرز اضافه کرد: دولت محترم سیزدهم با حضوری قدرتمند و مدیریت بیمارس کرونا از طریق واکسیناسیون و تامین امکانات و تجهیزات بیمارستانی، نشان داد که به سلامت مردم اهمیت فراوانی می دهد.

وی افزود: بر این اساس در استان البرز نیز با اهتمام ویژه ای جهت حل موانع پیشرفت پروژه های بیمارستانی اقدام کرده ایم و هر هفته جلساتی با این عنوان داریم.

عبداللهی گفت: اکنون چند پروژه بزرگ بیمارستانی شامل بیمارستان های دولتی و خصوصی شهرستان فردیس نیز در شرف تکمیل هستند که با بهره برداری از آنها در آینده ای نزدیک حدود 50 درصد از نیاز استان به تخت بیمارستانی تامین می شود.

وی افزود: استقرار پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان های استان به صورت شبانه روزی ضرورت دارد از این رو در استانداری و فرمانداری ها یک مسئول بعنوان استاندار شب در این رابطه به شکل سرزده به نظارت می پردازد.

 

کد خبر 147558

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =