آزمون: ایجنت اسکوچیچ را نمی‌شناسم؛ کاری که با او شد نامردی بود/ خیلی از بازیکنان زیرآب همدیگر را می‌زنند

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: می‌گفتند رابط من با شرکت طرف قراردادم ایجنت اسکوچیچ است اما اصلا این فرد را نمی‌شناسم.

به گزارش رکنا، «سردار آزمون» درباره استوری اخیر خود که حاشیه‌های زیادی در تیم ملی به همراه داشت، اظهار داشت: همیشه اختلاف نظر در اردوی تیم ملی چه در دوره قبلی و چه همین الان بوده است و خواهد بود. این مشکلی نیست و دلیلی ندارد بچه‌ها دو دسته شوند. شب گذشته با کریم انصاری‌فرد و مهدی طارمی حرف زدم. خیلی دوستان صمیمی هستیم.

وی افزود: مردم خیال‌شان راحت باشد که در جام جهانی همه تلاش خود را می‌کنیم. همه باید در بازی‌های جام جهانی و دیدارهای دوستانه برای این کشور بجنگند تا مردم را خوشحال کنیم. وقتی من استوری گذاشتم به عنوان بازیکن تیم ملی وظیفه داشتم در موقع سخت از تیم کشورم حمایت کنم. همین کار را هم کردم. بازیکنانی هم که این کار را انجام دادند قصدشان این بود. دوستانی هم که آن استوری را گذاشتند دوستان صمیمی من بودند و اگر مشکلی باشد رو در رو صحبت می‌کنیم و بهتر است اینجا چیزی نگوییم. باید این موضوع خانوادگی را بین‌ خودمان حل کنیم.

آزمون درمورد اینکه استوری او درباره حمایت از کادرفنی بود اما بازیکنان دیگر تیم ملی چنین نظری نداشتند و اعتقاد داشتند بازیکنانی که استوری حمایتی گذاشتند به خاطر نفع شخصی خودشان این کار را انجام دادند، پاسخ داد: خیلی از بچه‌ها از این استوری ناراحت شدند. وقتی هم با طارمی و انصاری‌فرد صحبت کردم خیلی عصبی بودند. آن موضوع نادرست بود اما در تیم ملی هیچکس نفع شخصی ندارد. به ما پول چاه نفت که نمی‌رسد بلکه وظیفه داریم هر مربی‌ای در تیم ملی باشد تا لحظه آخر بجنگیم و از او حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: این را باید همه بچه‌ها انجام بدهند. من هشت سال است بازیکن ثابت تیم ملی هستم و حق حرف زدن دارم. وظیفه‌ام بود از تیم ملی حمایت کنم و هیچ کار بدی انجام ندادم. می‌گفتند رابط من با آن شرکت طرف قراردادم ایجنت اسکوچیچ است اما اصلا این فرد را نمی‌شناسم و نمی‌دانم چه کسی ایجنت او است.

مهاجم تیم بایرلورکوزن عنوان کرد: می‌دانم این افراد از کجا خط می‌گیرند و برای چه این کار را انجام می‌دهند. هیچ موقع از حرف و اینکه درباره من چه بگویند یا نگویند، نمی‌ترسم. جایگاهی که بین مردم دارم با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. ‌ آن‌ها مرا بهتر می‌شناسند. همیشه حرف منطقی و راست را زدم. نباید به خودم دروغ بگویم و با خودم روراست نباشم. همیشه با خودم روراست بودم و خواهم بود.

آزمون افزود: مادرم مرا جوری بزرگ کرده که همیشه باید حرف حق را بگویم. از هیچ چیز هم نباید بترسم. درباره مواردی هم که در خصوص من و کی روش گفتند باید بگویم از رده نونهالان تاکنون اولین نفری هستم که با آن‌ها تماس می‌گیرم و به این مربیان کمک می‌کنم. در این زمینه نفر اول هستم.

وی تصریح کرد: کی روش مرا به تیم ملی آورد. وقتی مادرم کسالت داشت از تیم ملی خداحافظی کردم و همه گفتند سردار بچه بازی درآورد. مادرم و پدرم را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. حتی حاضرم فوتبال خود را به خاطر آن‌ها تمام کنم. هرچه دارم از آن‌ها دارم. چرا نباید از او حمایت کنم؟ او مرا به تیم ملی آورد و همین الان با کی روش در ارتباط هستم. شاید در این دو ماه خیلی به هم زنگ زدیم.

ارتباط خیلی خوبی با کی‌روش دارم اما باید حرف حق را بزنم. اگر همین الان او را بیاورند و تیم نتیجه نگیرد، می‌دانید چه قدر حاشیه می‌شد؟ به آینده فکر کردم و وظیفه داشتم از تیم ملی حمایت کنم. حمایت هم خواهم کرد. امیدوارم اسکوچیچ واقعا از ما راضی باشد. می‌دانم‌ او آدم مهربانی است. امیدوارم در زندگی‌اشموفق باشد اما کاری که ما در حمایت از اسکوچیچ کردیم اشتباه نبود.

وی درباره نظر کمیته فنی فدراسیون فوتبال درمورد رد صلاحیت فنی دراگان اسکوچیچ، پاسخ داد: چه باید بگویم؟ این موضوع نهایت نامردی بود که یک اردو مانده چنین اتفاقی افتاد. نمی‌توانیم به خودمان دروغ بگوییم. وقتی کی روش خداحافظی کرد چند نفر به جز راننده‌اش به فرودگاه رفتند؟ اگر می‌خواهید اسکوچیچ را اخراج کنید شما را به قرآن قسم می‌دهم که با او درست برخورد کنید.

بازیکن تیم ملی کشورمان افزود: قدرنشناس نباشیم. او آدمی بود که آن نتیجه خوب در بحرین را گرفت و تیم ما را به جام جهانی برد. می‌گویید بد است و ما هم می‌گوییم بد اما قدرشناس باشید. اصلا تاکتیک اسکوچیچ زیر صفر اما تیم ما را که بدون هیچ دردسری به جام جهانی برد. دست کم در زمان خداحافظی شما را به قرآن قسم می‌دهم درست برخورد کنید. مگر ادعای فرهنگ نداریم؟ ما اینجوری نیستیم. باید با آدم‌هایی که از خارج از کشور می‌آیند درست برخورد کنیم.

آزمون درمورد اینکه آیا تیم ملی باید با اسکوچیچ به جام جهانی برود، توضیح داد:  فقط یک اردو مانده بود. چرا از قبل چنین کاری انجام ندادند؟ ماندن اسکوچیچ یا آمدن کی‌روش برای من فرقی ندارد. حتی گواردیولا در این هشت روز چه کاری می‌خواهد برای ما بکند؟ از لحاظ انسانی نگاه کنیم این کار نهایت نامردی است. می‌گویید بد است و ما هم می‌گوییم بد اما قدرشناس باشید. اصلا تاکتیک اسکوچیچ زیر صفر اما تیم ما را که بدون هیچ دردسری به جام جهانی برد. دست کم در زمان خداحافظی شما را به قرآن قسم می‌دهم درست برخورد کنید. مگر ادعای فرهنگ نداریم؟ ما اینجوری نیستیم. باید با آدم‌هایی که از خارج از کشور می‌آیند درست برخورد کنیم.

وی اضافه کرد: به مهدی طارمی خیلی احترام می‌گذارم. او جزو افرادی است که واقعا مرد است و پای حرفش می‌ایستد. مثل خیلی‌ها ادا در نیاورد که بخواهد درمورد اسکوچیچ نظری بدهد و در دو هفته حرفش را بازگرداند. نمی‌توانم چنین آدم‌هایی را هضم کنم اما مهدی را خیلی قبول دارم. کریم انصاری فرد سکوت کرده بود و هیچ حرفی نمی‌زد. هرکسی حق دارد خوشش بیاید یا نیاید حرف بزند یا نزند. به این جور آدم‌ها احترام می‌گذارم.

مهاجم تیم ملی عنوان کرد: این افراد ادابازی درنیاوردند. مرد به دنیا آمده‌ایم و باید مرد هم از دنیا برویم. امیدوارم بازیکنان جوان مستعدی که در آینده به تیم ملی می‌رسند، قلبشان پاک باشد. در این حالت خدا به دل‌تان نگاه می‌کند و به همه چیز می‌رسید. مثل خیلی از بازیکنان مار نباشید و زیرآب همدیگر را نزنید. با طارمی حرف زدم و به او گفتم آدم‌هایی که حرف‌شان در یک لحظه عوض می‌شود را نمی‌پسندم. حتی اگر از خانواده خودم یا پسرعمو و ... خودم باشد. به همین دلیل بهتر است از چنین آدم‌هایی دوری کنیم.

آزمون درمورد اینکه برخی افرادی که در اردوی اخیر تیم ملی نبودند استوری برخلاف نظر او منتشر کردند، اظهار داشت: کاری به آن‌ها ندارم. همیشه آدمی بوده‌ام که هر حرفی زدم عمل کردم. گفتم بحرین را می‌بریم و در آن هوای گرم به حدی دویدم تا توانستیم بازی را ببریم. مرد هستم و سر حرفم می‌مانم. سر سفره خانواده‌ای بزرگ شده‌ام که اگر حرفی بزنم سرم می‌رود اما حرفم نمی‌رود. باید عمل کنم اما ۹۰ درصد بازیکنان ایرانی فقط ادعا می‌کنند.

وی ادامه داد: بازیکنی که دو مربی اخیر تیم ملی تو را دعوت نکرده‌اند و فقط زمان کی‌روش بازی می‌کرد فکر می‌کند از لحاظ فنی از همه بهتر است. باید با خودت روراست باشی و با خودت کنار بیایی که افت کردی. از همه جا بیرونت می‌کنند. باعث افتخار من است که برای تیم ملی بجنگیم. در دوره کی‌روش که برای جام جهانی برزیل خط خوردم گفتم حق من نبود بروم. ۱۸-۱۷ سالم بود و بد بازی کردم. با گریه آن مصاحبه را کردم. گفتم باید تلاش کنم. نمی‌گویم مثل من باشید اما با خودتان روراست باشید و ادا بازی درنیاورید. اینکه پست اینستاگرامی از بدن خود بگذارید به درد نمی‌خورد. اگر مرد هستید خودتان را نشان بدهید و به تیم ملی کمک کنید. هر سرمربی باشد در جام جهانی وظیفه دارم برای تیم ملی بازی کنم.

بازیکن تیم ملی درمورد اینکه آیا مسئولان فدراسیون درمورد این تغییر و تحولات با او صحبت کرده‌اند، گفت: همه بازیکنان خیلی دوست داشتند بدانند چه اتفاقی در فدراسیون می‌افتد. در این موارد سوال می‌کنند. بازیکن وظیفه دارد جست و جو کند چه اتفاقی قرار است رخ بدهد اما کمیته فنی این تصمیم را گرفته است. نمی‌دانم چه درست است یا غلط اما قول می‌دهم این اختلاف نظر دودستگی ایجاد نمی‌کند. ۹-۸ سال است دوست صمیمی هستیم. برخی آدم‌ها که یک حرفی می‌زنند و کار دیگری می‌کنند یک بحث دیگر است ولی همیشه اختلاف نظر بوده است. هر بازیکنی هم بخواهد نظم تیم ملی را به هم بزند جلویش را می‌گیریم ولی امیدوارم تصمیم درستی بگیرند. به عنوان بازیکن هیچ چیز نمی‌توانم‌ بگویم. هر تصمیمی می‌گیرند به نفع تیم ملی باشد اما با احترام برخورد کنند.

آزمون درمورد اینکه چرا رک به اسکوچیچ‌ نمی‌گویند نمی‌خواهیمت، عنوان کرد: در تیم ملی ۵-۴ نفر رک هستند. آدم باید مرد زندگی کند. از چه می‌ترسید. ‌ رک بگویید اسکوچیچ‌ را نمی‌خواهیم تا ما بازیکنان تیم ملی هم بدانیم.

وی در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر درمورد حضور دو بازیکن تیم ملی در نهاد ریاست جمهوری برای تغییر سرمربی، عنوان کرد: بعید می‌دانم چنین کاری کرده باشند. بهترین راه این است از خودشان بپرسید تا سوء تفاهم نشود. یکی از آن‌ها خیلی با من دوست صمیمی است و هیچ وقت به من دروغ نمی‌گوید. وقتی با من حرف زد گفت اصلا اینگونه نبود. یک بازیکن از زبان ما حرف زده است اما مشکلی نیست. رو در رو حرف زده و این موضوع را حل می‌کنیم. همه باید مثل یک برادر و یک تیم باشیم و به جز جام جهانی به موضوع دیگری فکر نکنیم.

بازیکن تیم ملی افزود: هر حاشیه‌ای سبب می‌شود در جام جهانی به دردسر بیفتیم. خداداد عزیزی، علی کریمی و هر پیشکسوتی که برای تیم ملی زحمت کشیده از صمیم قلب دوست دارم. حرف آن‌ها همیشه برای من مهم بوده است. خواهش می‌کنم از تیم ملی حمایت کنید و حرف این عزیزان سبب دلگرمی من می‌شود. با حرف آن‌ها کلی انرژی می‌گیریم.

انتهای پیام/

کد خبر 147310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =