ویلای مجلل و لاکچری چند میلیارد تومانی در مرند تخریب شد

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ویلای مجلل و لاکچری چند میلیارد تومانی در اراضی کشاورزی روستای یام شهرستان مرند، در راستای اعمال ماده سه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها تخریب و به مشتی خاک تبدیل شد.

داداش نصیری در حاشیه تخریب این ویلا در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: این ویلا در اقدامی قاطع از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرند، مدیریت امور اراضی سازمان ،اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و با همکاری و حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان با همکاری ستودنی وخوب نیروی انتظامی، اداره راهداری، ادارات خدمات رسان (برق،گاز ،آتش نشانی) و با استفاده از تجهیزات ویژه قلع و قمع شد.

وی گفت: با قلع و قمع این ویلای مجلل که به صورت غیرقانونی در منطقه یام شهرستان مرند و در اراضی حاصل خیز کشاورزی احداث شده و چندین بار از زمان احداث اخطاریه توقف عملیات و با حضور کارشناسان اداره امور اراضی و نیروی انتظامی صورتجلسه و متاسفانه از طرف سازنده این ویلا نادیده گرفته شده بود پرونده قضایی تشکیل و با رای دادگاه اعم از بدوی و تجدیدنظر تخریب و به متجاسران به قانون هشدار جدی داده شد که از هرگونه اقدام غیرمجاز برای تغییر کاربری در اراضی کشاورزی خودداری کنند.

نصیری با بیان این‌که صیانت از خاک کشاورزی به عنوان بستر سازنده غذای انسان، وظیفه‌ای است که بر دوش امور اراضی گذاشته شده تا با اقدامات قانونی حافظ امنیت غذایی ملت باشد،  افزود: مدیریت امور اراضی سازمان با همکاری دستگاه قضایی به متجاسران و دلالان و سوء استفاده کنندگان، هشدار جدی می‌دهد تا از هرگونه اقدام منتهی به تفکیک، افراز، قطعه بندی و تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی زراعی و باغ‌ها به صورت جدی پرهیز کنند.

وی با هشدار درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی، گفت: قانون، کلام اول در عملکرد و کارکرد ما است و در کنار حقوق مردم صیانت از اراضی باغی و کشاورزی و تغییر کاربری که جزو سرمایه‌های ملی و منطقه‌ای است، خط قرمز بسیار مهم ما به شمار می‌رود. حقوق روستاییان و شهروندان برای ما تعارف بردار نیست و اجازه نمی‌دهیم برخی سودجویان حق آن‌ها را تضییع کنند و مبارزه با این روند ادامه یافته و قطعا افراد متخلف و سودجو نمی‌توانند با نابود کردن قابلیت‌های کشاورزی اراضی به اهداف اقتصادی خود برسند. این موضوع را پیگیری و با ساخت‌وسازهای غیرمجاز مقابله می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، وی با اشاره به تعداد دیگر احکام صادره، گفت: به زودی تعداد دیگری از احکام صادره در برخی از مناطق و روستاهای شهرستان‌ مرند و دیگر نقاط استان قطعیت یافته که اجرا خواهد شد.

کد خبر 147123

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =