(عکس) بازداشت عامل تیراندازی جشن روز استقلال آمریکا

رابرت کریمو به عنوان فرد مظنون به تیراندازی روز دوشنبه در هایلند پارک شیکاگو در جشن روز استقلال آمریکا، بازداشت شد. در جریان این تیراندازی دست‌کم ۶ نفر کشته و ده ها نفر نیز مجروح شده‌اند.

‌پلیس آمریکا اعلام کرد که در پی تیراندازی در حومه شیکاگو و کشته شدن ۶ نفر یک مرد را دستگیر کرده است.

به گزارش فرارو، دستگیری رابرت‌ای کریمو که مسلح و خطرناک توصیف شده بود نزدیک به شش ساعت طول کشید.

کریمو خواننده سبک رپ و ۲۲ سال دارد. ویدئوهای کانال یوتیوب او که در حال حاضر از خروجی این وب‌سایت حذف شده است، او را در حالی که کلاه ایمنی و جلیقه ضدگلوله بر تن دارد نشان می‌دهد.

تیراندازی در جریان مراسم در هایلندپارک در حومه شیکاگو روی داد. این مراسم ده دقیقه بعد از آغاز با صدای تیراندازی متوقف شد. مقام‌های شهری می‌گویند ۲۴ نفر هم مجروح و در بیمارستان بستری شده‌اند.

ظاهرا عامل حمله از روی پشت‌بامی مشرف به منطقه دست به این کار زده است. پلیس روی یکی از پشت‌بام‌ها این اسلحه را پیدا کرده است.

(عکس)

پلیس بیش از ۶ ساعت از تیراندازی با کمک سگ‌های آموزش‌دیده و پهپادهای مخصوص به دنبال عامل حمله و یا سرنخی از او بودند و در این جستجو ابتدا اسلحه‌ای مرتبط با این تیراندازی را پیدا کردند.

شهردار هایلند پارک گفته است: به پاس اجتماع و آزادی خود جمع شده بودیم، اما وادار به سوگواری فاجعه‌بار دیگری برای جان‌های از دست رفته شدیم.

مایلز زرمسکی، از ساکنان محل، به روزنامه شیکاگو تایمز گفته صدای شلیک پشت سر هم ۲۰ تا ۲۵ گلوله را شنیده که نشان می‌دهد اسلحه ضارب سلاح معمولی نیست.

کد خبر 147006

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =