الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی: تهران آماده دستیابی به توافق هسته‌ای

اقتصادنیوز: یک مقام ارشد ایرانی به شبکه خبری الجزیره گفته است تهران میز مذاکره را ترک نکرده و نخواهد کرد و این مقامات واشنگتن بودند که از توافق هسته‌ای خارج شده و اجرای آن را مختل کرده‌اند.

به گزارش ایرنا،‌ شبکه خبری الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی نوشت: آماده دستیابی به توافق هسته‌ای ظرف چند روز آینده هستیم و البته این امر مستلزم اتخاذ یک تصمیم روشن از سوی آمریکاست.

الجزیره گزارش داد، یک مقام ارشد ایرانی به این شبکه خبری گفته است تهران میز مذاکره را ترک نکرده و نخواهد کرد و این مقامات واشنگتن بود که از توافق هسته‌ای خارج شده و اجرای آن را مختل کرده است.

الجزیره به نام این مقام ایرانی اشاره نکرد.

شبکه الجزیره به نقل از منبع یاد شده گفت: ادامه روند مذاکرات وین و هدف آن حل مناقشات باقی مانده به روشی نوآورانه و سریع است.

«می‌توان به توافق قابل قبولی دست یافت و این بستگی به واقع بینی واشنگتن در مسئله برداشتن تحریم‌ها دارد.»

الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی: تهران آماده دستیابی به توافق هسته‌ای ظرف چند روز آینده است

الجزیره به نقل از مقام ایرانی گفت: مسئولیت به نتیجه نرسیدن مذاکرات دوحه و وین بر عهده طرف امریکایی است، ما آماده هستیم ظرف چند روز به یک توافق قوی و قابل قبول دست یابیم ولی این مستلزم اتخاذ یک تصمیم روشن و واضح از جانب آمریکاست.

در همین حال، رسانه آمریکایی بلومبرگ به نقل از دیپلمات‌های اروپایی نوشت: مذاکرات هسته‌ای پس از سفر این ماه بایدن به منطقه خاورمیانه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 146798

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =