وزیر علوم : انتخاب رشته بر اساس علاقه و استعداد انجام گیرد

کرج - ایرنا - وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری گفت: انتخاب رشته تحصیلی این روزها براساس آینده شغلی است در حالی هر داوطلب می بایست براساس علاقه ذاتی و استعداد رشته مورد نظر خود را انتخاب کند.

به گزارش خبرنگارایرنا، محمدعلی زلفی گل  روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند برگزاری آزمون سراسری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی  مستقر در کرج افزود: در زمان حاضر

انتخاب رشته بر اساس موقعیت اجتماعی و تضمین آینده شغلی  انتخاب رشته صورت می گیرد و به  همین دلیل توزیع متوازن استعدادها را  در بین رشته های مختلف نداریم.
وی ادامه داد: برای  توزیع متوازن استعدادها  به یک عزم فرابخشی نیاز است  یعنی تمام امکانات کشور را برای  رفع معضل بیکاری در دستور کار قرار گیرد و آینده شغلی را تضمین کنیم.
زلفی گل بیان داشت: در زمان حاضر در برگزاری کنکور راهی به جز این نیست که بخواهیم برای رشته های پرطرفدار بخواهیم دانشجو را انتخاب کنیم .
وی افزود: امیدواریم در آینده در یک عزم فرا بخشی شرایطی که ایجاد  شود که تمام  وزارتخانه ها دانشجویان ما را بپذیرند و کارورزی ،مهارت ورزی و مهارت آموزی به معنای واقعی محقق شود که اگر این اتفاق رخ دهد دانشجویان علاوه بر اینکه استعداد کار آفرینی دارند ،  آمادگی لازم را خواهند داشت که در ان صورت می توان انتظار داشت که داوطلبان بر اساس علاقه ذاتی و توانمندی خود رشته تحصیلی را انتخاب کنند.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت :سازمان سنجش امروز تغییر رو یه داده به این معنا که تعداد دفترچه ها ،پاسخنامه و پرسشنامه را تغییر دادند به گونه ای که برای هر بخش زمان کمتری لازم باشد تا داوطلبان وقت هر بخش را صرف همان بخش کنند در حالی که در سالهای قبل در قالب یک دفترچه بود و این امکان هر داوطلبی تمام وقت هر بخش و درس را صرف همان درس و بخش داشته باشد مقدور نبود و نمی شد مدیریت شود.

کد خبر 146756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =