(ویدئو) نجات فیل سقوط کرده در چاه از مرگ

در یک عملیات دشوار که به مدت سه ساعت طول کشید نیروهای امدادی در شرق هند یک فیل سقوط کرده در چاه را نجات دادند.

مقامات جنگلی ایالت جارکند در شرق هند یک فیل را پس از سقوط در چاهی ۹ متری و نزدیک به غرق شدن نجات دادند.

به گزارش فرارو، فیل نر بالغ اواخر روز شنبه پس از جدا شدن از گله خود در روستای هولو در منطقه رامگر به داخل چاه افتاد.

در حالی که بیشتر چاه‌ها برای یک فیل بسیار باریک هستند، برخی از چاه‌ها در هند مانند چاه‌های پله‌ای بسیار گسترده‌تر هستند، به ویژه در مزارع که از آب برای آبیاری استفاده می‌شود.

روستاییان پس از شنیدن صدایی در اوایل روز یکشنبه در حالی که فیل تقریباً در آب فرو رفته بود، از وضعیت اسفناک حیوان آگاه شدند. آن‌ها به مقامات محلی اطلاع دادند و یک ماموریت نجات آغاز شد.

نیروهای امدادی با استفاده از بیل مکانیکی مسیری را برای خروج فیل در پایین چاه ایجاد کردند و پس از سه ساعت موفق شدند آن را خارج کنند.

ود پراکاش کامبوج، افسر بخش جنگل رامگر گفت که حدود ۱۰ تا ۱۲ فیل وجود داشت، اما یک فیل در حوالی ساعت ۳ صبح به چاهی که بدون دیواره بود سقوط کرد. به امدادگران اطلاع داده شد و ما با استفاده از یک بیل مکانیکی مسیری را برای فیل ایجاد کردیم.

ویدئوهای گرفته شده با تلفن‌های همراه لحظه‌ای را نشان می‌دهد که این حیوان مضطرب تقریباً در آب غوطه ور شده بود. ده‌ها نفر از مردم محلی برای تماشای عملیات نجات جمع شدند.

ود پراکاش افزود: این یک عملیات دشوار بود و زمان زیادی برد، زیرا حیوان بسیار سنگینی است.

طبق گزارش ها، گله فیل‌ها طی دو هفته گذشته به دنبال غذا در روستا پرسه می‌زدند و با آسیب رساندن به محصولات، ویرانی به بار آوردند.

هند خانه بزرگ‌ترین جمعیت فیل‌های آسیایی در جهان است، گونه‌ای که در فهرست در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند، زیرا جمعیت آن‌ها در طول سال‌ها به شدت کاهش یافته است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷، هند نزدیک به ۲۷۰۰۰ فیل در طبیعت دارد، اما تعداد آن‌ها در بحبوحه کوچک شدن جنگل ها، تجاوز به زیستگاه‌ها و شکار غیرقانونی برای اعضای بدن در حال کاهش است.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

کد خبر 146667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =