آخرین اخبار

انتقاد همسر جورج کلونی از ترامپ

امل علم‌الدین کلونی بار دیگر سیاست رئیس جمهوری آمریکا را در قبال رسانه‌ها به باد انتقاد گرفت و مدعی شد رفتار دونالد ترامپ الهام‌بخش دیگر رهبران خودکامه در خاموش کردن صدای خبرنگاران شده است.

به گزارش تلکسیران،همسر جورج کلونی فرستاده ویژه بریتانیا در حوزه آزادی رسانه‌ها و از جدی‌ترین منتقدان ترامپ در عرصه حمله به رسانه‌ها و خبرنگاران است. او با اشاره به ادبیات رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آنچه امروز از زبان برخی رهبران خودکامه درباره رسانه‌ها می‌شنویم، برگرفته از حرف‌هایی است که ترامپ گفته و می‌گوید. هر چند این دلیل نمی‌شود خبرنگاران و رسانه‌ها تسلیم شوند.»

امل کلونی که بیشتر در حوزه حقوق بین‌الملل و حقوق بشر فعالیت می‌کند، افزود: «اگر رهبران جهان متحد شوند و راه‌های تازه و نوآورانه برای سرکوب کردن رسانه‌ها و خبرنگاران بیابند، ما به عنوان مدافعان رسانه‌ها نباید بسان آن‌ها رفتار کنیم. همه آنچه من می‌توانم در مقام یک مدافع حقوق بشر انجام بدهم، در دستور کار قرار دادن موضوع و معرفی کشورهایی است که به حقوق رسانه‌ها احترام نمی‌گذارند. متاسفانه باید بگویم وقتی پای مسئولیت‌پذیری در آزار خبرنگاران به میان می‌آید، چشم‌انداز ما واقعا افتضاح است.»
 

منبع: همشهری آنلاین

کد خبر 14660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =