سناتورهای آمریکایی درباره لایحه کنترل سلاح به توافق رسیدند

شفقنا- سناتورهای آمریکایی روی یک لایحه در مورد کنترل سلاح به توافق رسیدند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ درحالیکه آمریکا با اپیدمی گسترده خشونت‌های مسلحانه و کشتار روبرو است، نمایندگان سنای آمریکا روز سه‌شنبه توانستند بر روی یک لایحه برای کنترل سلاح به توافق برسند. هرچند این اصلاحات حداکثری نیست اما توانسته در میان جامعه مدنی آمریکا برای جلوگیری از کشتار با سلاح امیدواری ایجاد کند.

به نظر می‌رسد لایحه کنترل سلاح از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه حمایت می‌شود تا هفته آینده برای امضا به روی میز بایدن برود.

گروه سناتورهای دو حزبی در 12 ژوئن بر روی چارچوبی به توافق رسیدند که شامل بررسی های پیشینه برای خریداران زیر 21 سال و بودجه برای برنامه های سلامت روان و ایمنی مدارس می‌شود.

این طرح همچنین خواستار تامین مالی برای تشویق ایالت ها به اجرای قوانین «پرچم قرمز» برای حذف سلاح گرم از لیست خرید افرادی است که تهدید محسوب می شوند.

آخرین قانون مهم کنترل اسلحه فدرال در سال 1994 تصویب شد که ساخت تفنگ‌های تهاجمی را برای استفاده غیرنظامی ممنوع می‌کرد. اما یک دهه بعد این قانون منقضی شد و از آن زمان تاکنون علیرغم اینکه میانگین روزانه تیراندازی های جمعی در سال جاری به 11 مورد افزایش یافته، هیچ تلاش جدی برای اصلاحات صورت نگرفته است،

کد خبر 146312

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =