نماینده ارومیه: دولت ابر بدهکاران مالیاتی و سوداگران بازار را دریابد و یقه اصناف خرد را رها کند

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ابر بدهکاران مالیاتی و سوداگران بازار را دریابد و یقه اصناف خرد را رها کند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، روح الله حضرت پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین ضمن تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از اصناف و بازاریان به عنوان چرخ های محرکت اقتصاد اظهار کرد: تمرکز دولت در خصوص مسئله مالیات باید معطوف کسانی باشد که دارایی های نجومی انباشت کرده و از آن برای ایجاد شغل و تولید استفاده نمیکنند.

وی افزود: مجلس معتقد است که مالیات تولید کنندگان و اصناف عادی باید به نازل ترین صورت ممکن ارزیابی شود و هدف اصلی این طرح باید کسانی باشد که صدها و هزاران میلیارد پول را انباشت کرده اند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: میزان کل مالیات کسبه خرد در کشور چیزی در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است در حالی که فرار مالیاتی کمتر از هزار ابر بدهکار مالیاتی بیش از ۳۰ هزار میلیارد برآورد میشود.
حضرت پور ادامه داد: همچنین شرکت های بزرگ دولتی، نیمه دولتی، حاکمیتی و خصوصی نیز باید در صف اول این محاسبات قرار گیرند، ما با دریافت مالیات نا معقول از اصناف خرد مخالفیم و معتقدیم درآمد اصلی کشور باید از بدهکاران کلان تامین گردد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی ابراز امیدواری کرد تا با بررسی عملکرد مالیاتی خرابکاران بازار ارز، خودرو و ملک، از سوداگری در این عرصه ها و ایجاد تورم جلوگیری شود.

۴۶

کد خبر 146297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =