رفیعی: قهرمانی استقلال شانسی نبود ولی...

سروش رفیعی در برنامه فوتبال برتر حرف‌های جالبی را بر زبان می آورد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

به گزارش "ورزش سه"، سروش رفیعی مقابل دوربین محمدحسین میثاقی نشست و به سوالات او صادقانه پاسخ داد. این بازیکن از قهرمانی استقلال حرف زد و در نهایت صحبت هایش به تیم ملی ختم شد.
نکته مصاحبه این است که این گفت و گو قبل از پرسپولیسی شدن سروش ضبط شده است.

این بازی نکردن به ضررم شد

راستش را بخواهید امسال برای خودم خیلی هم خوب نبود و انتظار داشتم وضعیت از سال قبل بهتر شود ولی یک جاهایی خیلی خوب پیش نرفت و بازی های زیادی را از دست دادم. بعضی ها را به دلیل محرومیت که البته یک بار اتفاق افتاد. در برهه‌ای که هر چهار روز یکبار بازی برگزار می شد در یک هفته دو بازی از دست دادم و فکر می کنم ۵,۶ بازی با نظر آقای نویدکیا بازی نکردم. ۷ بازی انجام ندادم و خیلی به ضررم شد. یک بازی که محروم بودم در ۱۸ تا نبودم بقیه را بودم و کم‌ بازی کردم. دلیلش را هم متوجه نشدم چون دقیقا بعد از اردو تیم ملی بود. از اردو تیم ملی که برگشتم چند بازی انجام ندادم خودم دلیلش را می دانم اما دوست ندارم خیلی بازش کنم.

شاید از دست محرم کاری ساخته نبود

همیشه دوست داشتم در مورد کادر فنی اینگونه فکر کنم که سرمربی همه تصمیمات را می گیرد شاید از دست محرم هم کاری ساخته نبود یا نظرش درست نبود یا مشاوره‌های خوبی نمی‌گرفت یا هر چیز دیگری که باعث شد نه تنها برای من بلکه برای سپاهان سال خوبی نباشد.

تمایلی برای نگه داشتنم نبود

صحبت و مذاکره با پرسپولیس انجام شد چون امسال بازیکن آزاد هستم. راستش خیلی هم تمایلی برای نگه داشتنم در سپاهان ندیدم به خاطر همین با تیم های دیگر هم مذاکره کردم. نمی توانم بگویم قطعا به پرسپولیس رفتم. شانس پرسپولیس قطعا بیشتر از بقیه تیم هایی است که به من پیشنهاد دادند.

قهرمانی استقلال شانسی نبود ولی...

اولا که تیم استقلال وقتی بدون باخت و با کمی اختلاف امتیاز قهرمان می شود به نظرم شایسته بود. اعتقاد من این است شما نمی توانید یک فصل را با این تعداد بازی بدون باخت پشت سر بگذاری و شانسی باشد. می توانم راحت بگویم شاید خیلی سبک فوتبال استقلال را نمی پسندیدم و خیلی ها اینگونه بودند چون روبروی خود ما بازی کردند و شکلی که بازی می کردند مثل یک تیم قهرمان نبود ولی معلوم بود می خواهند چه کار کنند و آن را انجام می دادند و خوب هم انجام می دادند. شاید اصلی ترین چیزی که به یک تیم برای قهرمانی کمک می کند نباختن و کم گل خوردن است که استقلال عالی انجام داد و قهرمان شد. با همه این اوصاف از صمیم قلب به آنها تبریک می گویم. مطمئن هستم که خیلی با این قهرمانی حال کردند چون در لیگ ایران با این شرایط و امکانات سخت است. خیلی جاها زمین‌ها خراب است و اتفاقات عجیب و غریب در لیگ می‌افتد.

قهرمانی استقلال را زیر سوال نمی برم

فکر می‌کنم اگر تیم پرسپولیس همان پرسپولیس سال گذشته بود و سپاهان خوش شانس‌تر بود اول سپاهان شانس قهرمانی بود بعد نسبت به فوتبالی که پرسپولیس انجام داد شانس دوم بود و بعد هم استقلال. البته نسبت به فوتبالی که از این تیم ها دیدم می گویم. با توجه به شرایط حتی گل گهر می توانست بهتر از این باشد البته چند امتیاز از این تیم کم شد. به هیچ وجه نه می خواهم قهرمانی استقلال را زیر سوال ببرم و نه بی احترامی کنم ولی خیلی صادقانه بحث فوتبالی می کنم. در مورد سپاهان فکر می کنم بهترین فوتبال را بازی می کردیم چه نفرات فوق العاده‌ای داشتیم. هم بدشانسی داشتیم و هم اشتباه. این اشتباهات نگذاشت ما قهرمان شویم.

از تیم ملی حمایت کنید

ریز شدن در اردوی تیم ملی برای من شاید درست نباشد چون بچه ها تجربه زیادی در این چند سال دارند و بهتر می‌توانند اردوهای سال های قبل را با الان مقایسه کنند ولی حق این تیم خیلی بیشتر از این است و حمایت می‌خواهد. اگر قرار است به خاطر ذوق و شوق مردم کاری بکنیم باید از تیم ملی بیشتر حمایت شود.

آرزو برای یک فصل خوب

امیدوارم فصل بعد لیگ ما خفن و خوب باشد و هم در وسط فصل تیم ملی برود بترکاند و در هر حالت مردم ما خوشحال‌تر شوند.

کد خبر 146265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =