هلاکت "والی داعش" در الانبار عراق

سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال عراق از کشته شدن "والی الانبار"، و یکی از خطرناکترین تروریست داعشدر الانبار و سه تن از همراهان او در صحرای الانبار واقع در غرب این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای این سازمان با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک برای والی الانبار ملقب به "ابو منصور" و سه تن از همراهان او کمین گذاشتند و پس از زیر نظر گرفتن‌ تحرکاتشان، آنها را از پای درآوردند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، ابو منصور، یکی از مسئولان هدف قرار دادن شهروندان عراقی در جاده بین‌المللی در منطقه "الرطبه" بوده و او همچنین پست‌های مختلفی در گروه تروریستی داعش بر عهده داشته و بین عراق و سوریه در رفت و آمد بوده است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، به هلاکت رسیدن والی الانبار، برای نیروهای امنیتی عراق یک دستاورد و برای گروه تروریستی داعش که یکی از سرکرده‌های بسیار مهم خود را از دست داده‌اند، یک خسارت محسوب می‌شود.

تیم رسانه‌ای امنیتی عراق چهارشنبه گذشته از به هلاکت رسیدن هشت تن از عناصر داعش از جمله "ماهر علی عبد الله الجبوری" ملقب به "ابو عزام" (والی دجله)، "غانم عزیز صالح منصور الجواری" ملقب به "ابو بلال" (والی صلاح الدین)، "سیف طارق ابراهیم الفراجی" ملقب به "ابو سعد" (مسئول مالی) و "جواد حسن خضیر القیسی" خبر داد.

عراق در سال ۲۰۱۷ پیروزی بر گروه تروریستی داعش را با باز پس‌گیری تمامی اراضی که داعش در سال ۲۰۱۴ تصاحب کرده بود که برابر با مساحت یک سوم کشور بود، اعلام کرد؛ اما این گروه تروریستی همچنان از طریق گروهک‌های زیرزمینی خود در مناطق مختلف دست به حملات پراکنده می‌زند.

انتهای پیام

کد خبر 146162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =