آمریکا و متحدانش برای جنگ طولانی‌مدت در اوکراین آماده می‌شوند

روزنامه واشنگتن پست از آماده شدن آمریکا و متحدانش برای جنگ طولانی مدت در اوکراین همزمان با تلاش برای عدم پیروزی مسکو خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست، واشنگتن و متحدانش برای جنگ طولانی مدت در اوکراین آماده می‌شوند اما در عین حال دولت آمریکا تلاش می‌کند تا با افزایش کمک‌های نظامی به کی‌یف مانع از پیروزی روسیه شود.

این روزنامه به نقل از یک مقام بلندپایه در وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، نوشت:‌ «مقام‌های دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا موضوع احتمال وقوع جنگ طولانی‌مدت و پیامدهای جهانی آن را حتی پیش از ماه فوریه بررسی کردند».

وی گفت: «دولت بایدن امیدوار است که تسلیحات جدید و همچنین موج تحریم‌های پی در پی و انزوای دیپلماتیک روسیه تفاوتی را در دست‌یابی به نتیجه نهایی مذاکره برای پایان جنگ ایجاد کند و در نتیجه سطح آمادگی روسیه برای ادامه جنگ را کاهش دهد».

وال استریت ژورنال نوشت که اعلام ارائه یک میلیارد دلار دیگر به عنوان کمک‌های امنیتی به اوکراین از سوی بایدن که بزرگ‌ترین بسته کمکی آمریکا تا کنون بوده است، به مثابه آخرین شاهد برای تصمیم واشنگتن به زنده نگه داشتن اوکراین در نبرد تنبیهی برای منطقه دونباس به شمار می‌رود.

کد خبر 146087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =