۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
افت ۱۶ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز با ریزش ۱۶ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحد رسید. شاخص کل هم (وزن): ۳۷۵۱ واحد منفی/ ارزش معاملات: ۴۳۹۴ میلیارد تومان

 شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۶هزار واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 401میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 91میلیارد تومان در بیش از 426هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 16 هزار و 613واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 547هزار و 719واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 533میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 362میلیارد تومان در 227هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 239واحد افت کرد و در ارتفاع 21هزار و 110واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، تولید برق عسلویه مپنا و نفت پاسارگاد بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند

منبع: تسنیم

کد خبر 146061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =