زاخارووا: اظهارات «زلنسکی» متعلق به خودِ او نیست

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات متناقض رئیس جمهور اوکراین گفت که هر گونه پیامی در این رابطه باید بررسی مجدد شود چرا که این اظهارات توسط دیگران نوشته شده و دیکته می‌شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات اخیر «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین مبنی بر اینکه پیروزی باید در میدان جنگ به دست آید و همچنین احتمال مذاکره وی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که هر صدا و پیامی که از سوی کی یف مخابره می‌شود باید دو بار کنترل شود.

زاخارووا در این باره گفت: همه این سخنان را باید دوباره بررسی و تایید کرد.

وی افزود که چنانچه به طور کلی اظهارات زلنسکی را ارزیابی شوند، متوجه خواهیم شد که این سخنان توسط کسی نوشته شده و به وی دیکته شده است.

پیشتر روزنامه «فایننشال تایمز» گزارش داده بود که زلنسکی بر این باور است که پیروزی باید در میدان نبرد به دست آید. همزمان، اما خبری دیگر منتشر شد که در آن رئیس جمهور اوکراین از آمادگی خود برای برگزاری گفتگوهای صلح با همتای روس خود خبر داده بود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره ادامه داد: این‌ها سخنان و عبارات او نیست. در روسی و حتی در ترجمه، این مسئله مشخص است. این همان عبارت از کتابچه راهنمای آموزشی است که در ساختارهای مربوطه ناتو تهیه شده است و اکنون در بین افرادی که زیردست یا همکار زیردست ناتو و آمریکا هستند، توزیع می‌شود. این مسئله یک کلیشه است که تحمیل می‌شود.

اوکراین و روسیه تقریبا از زمان آغاز عملیات نظامی مسکو، در حال مذاکره برای رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک بوده اند، اما روند مذاکرات در ماه آوریل متوقف شد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کی یف مذاکرات با روسیه را متوقف کرده و به پیشنهادات مسکو درباره پیش نویس معاهده پاسخی نداده است.

پیشتر «دیمیتری پسکوف» سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه نیز گفته بود که رئیس جمهور اوکراین دائما اظهاراتی را مطرح می‌کند که در تضاد با یکدیگر هستند و این مسئله درک خواسته‌های کی یف را برای مسکو ناممکن می‌سازد.

کد خبر 145620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =