۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
استادیوم آزادی امن است!

طبق نظر مهندسان،‌ سکوهای استادیوم آزادی برای حضور هواداران امن است.

جی پلاس، پس از آن که روز گذشته (جمعه) 13 خرداد 1401، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان ایران دستور داد امنیت سکوهای ورزشگاه آزادی به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد تا فاجعه متروپل در ورزش تکرار نشود، کارشناسان شرکت توسعه و تجهیز بررسی‌های لازم را از این استادیوم انجام دادند که نتیجه آن رضایت بخش. طبق نظر کارشناسان و مهندسان این شرکت، سکوهای استادیوم آزادی امن است و خطری مبنی بر ریزش احتمالی آن‌ها هواداران را تهدید نمی‌کند.

به دنبال این گزارش ها کارشناسان شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی روز 13 خرداد از استادیوم آزادی بازدید کردند و اعلام داشتند نگرانی در خصوص استادیوم آزادی وجود ندارد. در گزارش منتشره از روابط عمومی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی این چنین آمده است: با توجه اینکه اورهال کلیه ابنیه و تأسیسات مجموعه آزادی در دستور کار معاونت‌های شرکت قرار گرفته است و طی مطالعات صورت پذیرفته در مدت هشت ماه گذشته از سازه سکوهای تماشاگران، با دستور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و تأکید مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، روز جمعه 13 خرداد معاون فنی و مهندسی این شرکت به منظور بررسی‌ها مضاعف بخش‌های مختلف سازه‌ای سکوهای تماشاگران، از استادیوم یکصد هزار نفری آزادی بازدید کرد.

در این بازدید که حسب دستور مقام عالی وزارت درباره ارائه گزارش‌های تکمیلی وضعیت سازه و سکوهای استادیوم یکصد هزار نفری آزادی صورت گرفت طبق گزارش نماینده مشاور طرح که از ابتدا در طراحی، ساخت و نظارت این استادیوم حضور داشته، بر عدم نگرانی در ناپایداری سازه این استادیوم تأکید شد.

با توجه به اینکه استادیوم مذکور دارای حساسیت بالای ورزشی، سیاسی و امنیتی در سطح کشور و بین‌الملل است، موضوع ناپایداری سازه و سکوهای آن که از دهه 50 شمسی آغاز به بهره‌برداری شده است هر از چندگاهی مورد توجه رسانه‌ها و فضای مجازی قرار می‌گیرد، در صورتی که بررسی‌های ادوار گذشته و حال حاضر از سوی مشاور طرح و متخصصین سازه بیانگر عدم نگرانی در ناپایداری سازه است و مشکلات موجود با توجه به نفوذ آب و رطوبت از روی سکوها، با توجه به شرایط فصلی تنها در حوزه وضعیت ظاهری و بروز ظاهر نامناسب و تخریب سطحی بوده است.

کد خبر 145395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =