هر مربی ایرانی جای مجیدی بیاید نمی گذارند کار کند/ اینقدر دل طرفداران استقلال را نشکنید/ هوادار ما هم دوست دارد تیمش چند فصل متوالی قهرمان شود

پیشکسوت استقلال گفت: شاید کسی به این موضوع توجه نکرده باشد اما این بازیکنانی که استقلال را امسال قهرمان کردند طلا هستند و باید قدر آنها را دانست چون همین ها بودند که در زمین مسابقه به مصاف رقبا می رفتند.

سیروس دین محمدی، بازیکن اسبق استقلال و تیم ملی در گفت و گو با خبر ورزشی، درباره وضعیت اخیر باشگاه استقلال پس از جدایی فرهاد مجیدی، انتخاب سرمربی جدید برای استقلال و شرایط تیم ملی در اردوی قطر اظهاراتی را مطرح کرد.

با جدایی فرهاد مجیدی چه تصمیمی برای استقلال از همه مهمتر است؟

به نظرم باید در این شرایط یک مربی خارجی درجه یک برای استقلال بیاورند. چون به نظرم هر مربی ایرانی بیاید به شدت تحت فشار قرار می گیرد و نمی گذارند کار کند. به همین خاطر معتقدم قطعاً باید مربی خارجی باشد.

ظرف ۲۴ ساعت گذشته بار دیگر صحبت از حضور استراماچونی در استقلا مطرح شده است. به نظر شما او می تواند در این شرایط به استقلال کمک کند؟

استراماچونی نزد هواداران استقلال محبوب است و او را دوست دارند و به همین خاطر فکر می کنم به درد استقلال بخورد.

به نظر شما آجرلو در این شرایط باید چه کار کند؟

پرسپولیس ۵ سال پشت سرهم قهرمان شده و حالا هواداران استقلال هم دوست دارند لااقل چند سال پشت سر هم قهرمانی تیم شان را ببینند. طبیعتاً مدیریت هرچه در این زمینه قوی تر باشد می‌تواند روی این تیم خوب، برای قهرمانی های متوالی سرمایه گذاری کند.

هر مربی ایرانی جای مجیدی بیاید نمی گذارند کار کند/ اینقدر دل طرفداران استقلال را نشکنید/ هوادار ماهم دوست دارد تیمش چندفصل متوالی قهرمان شود

اما خبر دارید که شایعه شده شاید آجرلو هم از استقلال برود؟

امیدوارم شرایطی پیش نیاد که هواداران استقلال بیش از این لطمه بخورند. هوادار استقلال بعد از ۹ سال خون دل خوردن یک سال با تیمش عشق کرد و لذت برد و حالا با بروز این اتفاقات باز هم نگرانی هایش از اول شروع شد. اینقدر با دل هوادار بازی نکنید و دلش را نشکنید! گرچه هر کسی می تواند تصمیم خودش را بگیرد، ولی هر کاری می کنید به فکر هوادار هم باشید.

به نظر شما بازیکنان استقلال تا چه اندازه در این قهرمانی سهم داشتند؟

اتفاقاً می خواستم بگویم اگر این تیم قهرمان شد به خاطر حضور این بازیکنان بود. بازیکنی که بتواند تاکتیک را درون زمین پیاده کند طلاست. بازیکنی که بتواند بازی را در زمین دربیاورد طلاست. این نفراتی که در استقلال حضور دارند یکی از یکی بهتر هستند. اما متاسفانه ما در ایران فقط می گوییم کادر فنی و کادر مدیریتی! در صورتی که کمترین توجه را به بازیکنان تیم می کنیم. این نسل بعد از نسلی که حجازی و پورحیدری به استقلال آوردند شاید بهترین نسل فوتبالیست‌هایی باشد که بدون وجود ستاره در بین آنها از پسِ هر مشکلی برآمدند و هیچ تیمی حریف این بچه‌ها نشد. کاملاً مشخص است که این بازیکنان قدر پیراهن استقلال را می دانند و باید این نسل را در استقلال حفظ کرد.

چطور می توان این بازیکنان را در استقلال نگه داشت؟

خوشبختانه حالا دیگر مثل گذشته نیست که در باشگاه پول وجود نداشته باشد. حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سهام فروخته شد که امروز استقلال از این نظر به مشکلی نداشته باشد. مطمئناً با درایت مدیریت باشگاه علاوه بر حفظ بازیکنان فعلی، نفرات جدید هم می آیند و تیم از این هم قوی تر می شود. فرق تیم های ایرانی با اروپایی در همین است که بازیکنان بعد از اردو و مسابقه با هم ارتباط دارند. در اروپا چون هر تیمی اکثر بازیکنانش خارجی هستند وقتی تمرین تمام میشود همه می‌روند تا روز بعد. اما در ایران این طور نیست. بچه ها با هم در ارتباطند و آنها دوست دارند دوباره استقلال قهرمان شود.

هر مربی ایرانی جای مجیدی بیاید نمی گذارند کار کند/ اینقدر دل طرفداران استقلال را نشکنید/ هوادار ماهم دوست دارد تیمش چندفصل متوالی قهرمان شود

درباره تیم ملی و لغو بازی با اروگوئه چه صحبتی دارید؟

باعث تاسف است که بازی‌های تیم ملی یکی بعد از دیگری لغو می شوند. ما در اردوهای تدارکاتی جام ملتهای ۹۶ آسیا به خاطر همین موضوع اغلب با تیمهای باشگاهی خودمان بازی می‌کردیم اما وقتی به جام جهانی ۹۸ رسیدیم با ارتباطات خوبی که ایویچ داشت توانستیم با اینترمیلان و آث رم بازی کنیم. یک اردوی خوب در فرانسه و اتریش داشتیم با شیلی بازی کردیم و نتیجه اش راهم در جام جهانی دیدیم که با چه لِوِل بالایی بازی کردیم، اما اگر بخواهیم در اردو بشینیم و خودمان با خودمان بازی کنیم به هیچ کجا نمی رسیم.

چطور؟

آخر امید ابراهیمی تا کی روبروی سعید عزت اللهی بازی کند؟ جهانبخش تاکی روبروی کنعانی‌زادگان بازی کند؟ این ها فایده ای ندارد.

امیدی به این تیم ملی دارید؟

اگر در ادامه بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی فراهم شود چرا که نه! خوشبختانه بازیکنان ملی‌پوش ما در بالاترین سطح اروپا بازی می کنند و می توانند بهترین عملکرد را در جام جهانی داشته باشند، اما این به شرطی است که بازی تدارکاتی درست حسابی داشته باشد.

کد خبر 145388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =