جلوه یک ماه بلورین بر پنجره ایستگاه فضایی بین‌المللی

یک فضانورد روس عکسی بسیار زیبا از شکل‌گیری یخی به شکل ماه بر روی پنجره ایستگاه فضایی بین‌المللی در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریزم، "سرگئی کورساکوف"(Sergei Korsakov)، فضانورد آژانس فضایی روسیه عکس‌هایی از یک الگوی دایره‌ای شکل یخی که بر روی سطح داخلی پنجره‌ای در ایستگاه فضایی بین‌المللی شکل گرفته است، منتشر کرده که در آن سیاره آبی‌رنگ ما نیز در بخش پایینی قابل رویت است.

این عکس از آن جهت جالب توجه است که فیوچریزم نتوانسته هیچ سند دیگری در پرونده عکاسی‌ها یا مقالات دانشگاهی در مورد بلورهای یخ که روی پنجره‌های فضاپیما تشکیل می‌شوند، بیابد.

نه ناسا و نه آژانس فضایی "روسکاسموس"(Roscosmos) روسیه به سوالات مربوط به این بلور یخی پاسخ ندادند.

جلوه یک ماه بلورین بر پنجره ایستگاه فضایی بین‌المللی

یکی از فرضیه‌های قابل قبول این است که این پدیده شبیه به یخ زدگی شیشه‌های اتومبیل باشد.

یک اخترفیزیکدان و کارشناس فضاپیما به ما گفت که با بلورهای یخ در فضای داخلی فضاپیما آشنا نیست، اما او گمان می‌کند که در لبه داخلی پنجره آب قرار دارد که یا در آنجا قرار داده شده یا از تنفس فضانوردان شکل گرفته است.

به نظر می‌رسد که "کورساکوف" در تلگرام به این نکته اشاره کرده که این الگو دستکم یک روز کامل بر روی پنجره باقی مانده است.

جلوه یک ماه بلورین بر پنجره ایستگاه فضایی بین‌المللی

او در روز ۱۵ ماه مه به زبان روسی با کنایه گفت: به نظر می‌رسد زمستان اینجا هنوز ادامه دارد. در روز بعد او تصویر دیگری که به نظر می‌رسد از الگویی مشابه باشد منتشر کرد و نوشت ماجراهای الگوی فضایی یخی ادامه دارد! جالب است. یخ ذوب شده اما الگوی آن باقی مانده است.

انتهای پیام

کد خبر 145050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =