۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
دلایل ناکامی در رابطه زناشویی

متاسفانه در بیشتر موارد تصور شخص  از "همسر رویاها" چنان رمانتیک است که نمیتوان کسی را با تمام ویژگی هایی که در ذهنش ساخته پیدا کرد و اندکی پس از ازدواج تازه "کشف" میکند که با چه کسی ازدواج کرده است، بنابراین تحقیقات نشان میدهد که افراد باید با کنترل بر رویابافی های خود سعی کنند عاشق فردی واقعی و موجود شوند نه فردی خیالی که مطابق با رویابافی هاست.

ناکامی در رابطه زناشویی

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران:ازدواج امری مهم برای رشد مرد و زن از نظر عقلی و ذهنی، عاطفی، جنسی و... میباشد و همچنین این عمل بقای نسل انسان را به همراه دارد.اما اگر نگاه کوچکی به اطرافمان بیاندازیم مشاهده خواهیم کرد که بسیاری از زوجین نه تنها رشدی در شخصیت هم ایجاد نکرده اند بلکه از ازدواج خود ناراضی اند.دلیل این نارضایتی ممکن است مسائل عاطفی، عقلی و فکری، جنسی و... باشد، که در ادامه به آن ها میپردازییم.

ناکامی عاطفی

 بدیهی است که معمولا زن بیشتر از کمبود عاطفه ضربه میخوردتا مرد، و البته مردان نیز متناسب با خودشان نیاز عاطفی دارند، اما بدیهی است که زن نیازش به این موضوع بیشتر است، مثلا همینکه مردی به دنبال بهانه ای برای تعریف از همسر خود باشد و به خاطر هر چیزی مثل؛ ظاهرش، جملاتش، نگاهش، دست پختش، رفتارش و... از او تعریف کند در واقع او را شیفته خود کرده است.اما مردان متفاوت اند، مردان را نباید بیشتر از حد کنترل کرد، کنترل دائم مرد باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شده و رابطه ﺭﺍ به سقوط سوق میدهد...

ناکامی ذهنی و فکری

طبق تحقیقات ممکن است دلیل دیگر ناکامی در ازدواج ذهنیت شخص قبل و بعد از ازدواج از شریک زندگی خود باشد. متاسفانه در بیشتر موارد تصور شخص  از "همسر رویاها" چنان رمانتیک است که نمیتوان کسی را با تمام ویژگی هایی که در ذهنش ساخته پیدا کرد و اندکی پس از ازدواج تازه "کشف" میکند که با چه کسی ازدواج کرده است، بنابراین تحقیقات نشان میدهد که افراد باید با کنترل بر رویابافی های خود سعی کنند عاشق فردی واقعی و موجود شوند نه فردی خیالی که مطابق با رویابافی هاست.

ناکامی جنسی

اما از مسائل عاطفی و ذهنی که بگذریم طبق آمار میتوان گفت تعداد بسیار زیادی از زوجین به دلایل مشکلات جنسی در ازدواج خود ناکام مانده اند زیرا در مسائل جنسی هردو طرف درگیر این مسئله هستند.و همین ناکامی در رابطه زناشویی و مسائل جنسی است که یکی از دو طرف را به سمت خیانت سوق میدهد.در ادامه برای درک بهتر مطلب توضیحات و مثال هایی ارائه میشود.

چرا خیانت؟

برای مثال یکی از دلایل سردی در رابطه جنسی این است که افراد در رابطه با همسرشان شرم و حیا را کنار نمیگذارند و گمان می کنند که اگر نیاز جنسی را عنوان کنند طرد می شوند در جایی که بر عکس همسرتان به خاطر عدم لذت و ناکامی جنسی سردتر می شود، حال همین فرد ممکن است در رابطه فرازناشویی بسیار لذت ببرد دلیل آن اینست که برای رابطه  خارج از خانواده اش اینده ای نمی بیند پس بی پروا لذت می برد و لذت می دهد.

از خودگذشتگی به چه قیمت؟

همچنین ممکن است یکی از طرفین به خاطر خوشحالی طرف مقابل دروغ بگوید مثلا موارد بسیاری مشاهده شده که در آن برخی از زنان پس از ارضا مرد صرفا برای خوشحالی همسرشان ممکن است تظاهر به ارگاسم نمایند و رابطه را تمام کنند. اگر این رویه به کرات اتفاق بیافتد باعث ناکامی دائمی زن شده و منجر به سردی جنسی میشود. اگر به ارگاسم نمی‌ رسید، دروغ نگویید، اگر از رابطه باهمسرتان لذت نمیبرید به او بگویید تا بداند، قطعا شما را درک خواهد کرد، دروغ در رابطه زناشویی وجنسی یعنی طلاق جنسی وعاطفی...

همچنین باید گفت این تصورکه برقراری رابطه جنسی حق مرد است و زن حقی در آمیزش ندارد باعث ناکامی رابطه‌ی زناشویی میشود، رابطه‌ی جنسی باید ۲ طرفه باشد و تکالیف یک طرفه رابطه ی جنسی بین زن ومرد را بر هم میزند.

حتی میتوان مشاهده فیلم های پورن را نیز از دلایل ناکامی دو طرف در رابطه شان دانست.در واقع مردان و زنان ساده لوحی که امیدوار هستند که با تماشای فیلم های مستهجنِ سرشار از انحرافات جنسی و انحطاطات اخلاقی، به "هنر هم آغوشی و مهارت های آمیزشی" دست یابند، درست همانند نادان های ناکامی هستند که در گندآب باتلاق، به دنبال صید ماهی های قبراق و سرحال قزل آلا هستند.

تاثیر ناکامی در رابطه زناشویی بر طرفین

خیانت

یکی از رایج ترین تاثیرات و عواقب بعدی ناکامی در ازدواج و رابطه جنسی و عاطفی خیانت است.یکی از مشکلاتی که بعد از برملاشدن روابط فرازناشویی صورت میگیرد، مقایسه خود با فرد سوم رابطه هست که من چه مشکلی داشتم که با این خانم یا آقا دوست شدی؟!! در اینکه دوطرف در شکل گیری یک رابطه ۳نفره سهیم هستند شکی نیست و سهم شما در این خیانت میتواند ۵۰درصد یا کمتر باشد و بیشترین سهم را معمولا ارتباط ناموثر وعدم رسیدگی به رابطه زناشویی در زوجین به خود اختصاص میدهد.پس اگر هنوز در روابطه ای نفر سومی نیامده ولی آن رابطه سرد شده باید باغ رابطه آبیاری و رسیدگی شود. همیشه ضلع سوم این رابطه شخص نیست؛گاهی کار، گاهی اینستاگرام، گاهی بچه، گاهی تلگرام و....هم می تواند باشد، درواقع باید گفت: باغچه رابطه نیاز به رسیدگی دائمی دارد...

خودارضایی

اما یکی از بدترین عواقبی که ناکامی در رابطه زناشویی دارد خودارضایی یکی از طرفین است.معمولا در این بحث خانوم ها بیشتر روی صحبت هستند، دلیل خودارضایی آنها هم میتواند موارد زیر باشد که برای هریک توضیحاتی را مطرح میکنیم:

1.زودانزالی: وقتی مردی بدون معاشقه کافی و بدون به ارگاسم رساندن زن اقدام به دخول مینماید و سریع انزال میشود؛ تکرار این اتفاق ناکامی زن را به دنبال دارد.

2.عدم آشنایی به نقاط حساس بدن زن: یکی از دلایل دیگر ناکامی زن در رابطه جنسی، عدم شناخت درست مرد به آناتومی بدن زن هست که علیرغم اینکه مرد تصور دارد به نحو احسن کارش را انجام میدهد.ولی در حقیقت زن لذتی از کارهای انجام شده نمیبرد. پس بهتر است مرد با آناتومی و شیوه های تحریک زن آشنا شود و راجع به آن از همسرش بپرسد.

3.عجله و شتاب مرد برای رسیدن به نقطه پایان:  زنان به زمان بیشتری برای پر شدن نیاز دارند تا بتوانند تخلیه شوند.زنان عاشق وقت اضافه در معاشقه هستند.

راه حل

راه حل های زیادی برای جلوگیری از مشکلات ذکر شده وجود دارد که مواردی از آن هم در بالا گفته شد.اما محققان توصیه میکنند زن در حین رابطه از رنگ های روشن و اصطلاحا "جیغ" استفاده کند، رنگ های قرمز و نظایر آن باعث افزایش جذابیت جنسی زن می شود، رنگ قرمز احساسات انسان و برخی حیوانات را به شدت تحریک می کند. و همچنین بهتر است مرد بعد از رابطه زناشویی اجازه دهد برای دقایقی هم که شده همسرش در آغوش او استراحت کرده و یا بخواب رود. این کار علاوه بر ایجاد احساس آرامش، لذت ارگاسم را نیز تقویت می کند.

با رابطه جنسی موفق زندگی زناشویی شارژ می شود و سردی و بی روحی به آن راه پیدا نمکند! رابطه جنسی موفق بین زوجین باعث افزایش انگیزه و تعهد آن ها نسبت به یکدیگر می شود.

اهمیت آن در خوشبختیتان را دست کم نگیرید.

نوشته:عاطفه شاکری

کد خبر 14500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =