سرپرست فدراسیون فوتبال: درمورد غرامت لغو بازی با کانادا، عددی در قرارداد نوشته نشده؛ در متن، آمده نمی‌شود قرارداد را فسخ کرد، مگر آن چیزی که اتفاق نیفتاده باشد؛ با فیفا مکاتبه خواهیم کرد / از مسئول حقوقی فدراسیون بسیار بسیار ناراحتم؛ حرف‌های غیر واقع زده / برخی اعضای هیات رئیسه سهم خواهی می‌کنند / اسکوچیچ کم لطفی می‌کند

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال در گفت و گویی به افشاگری علیه هیات رئیسه فدراسیون و انتقاد از سرمربی تیم ملی و مسئول حقوقی فدراسیون پرداخت.

فارس: سرپرست فدراسیون فوتبال در گفت و گویی به افشاگری علیه هیات رئیسه فدراسیون و انتقاد از سرمربی تیم ملی و مسئول حقوقی فدراسیون پرداخت.

میرشاد ماجدی درباره لغو دیدار دوستانه مقابل کانادا و اینکه بازی‌های دوستانه از ۲ دیدار به صفر رسید، اظهار داشت: همین طور که می‌دانید، خیلی از دوستان خود را به خواب زده اند، ما با کشور کانادا به توافق رسیدیم و توافق خود را مکتوب کردیم، قرار شد ما دو بازی دوستانه در کانادا داشته باشیم و پس از اینکه قرارداد را امضا کردیم. اتفاقاتی علیه ما رخ داد.

وی افزود: مشکلات ما پس از آن شروع شد، مشکلات ما ورزشی نیست و به هر حال از توئیت‌های شخصی افرادی که در کشورهای کانادا بود شروع شد و با موضع گیری‌های سیاسی مسئولین این کشور همراه شد. به هر حال پس از این حواشی ما به کانادا نامه زدیم و گفتیم اگر مشکلی هست به ما اطلاع دهید و آن‌ها گفتند مشکلی نیست و تمهیدات لازم را در نظر گرفته ایم. ما نگران بحث روحی و روانی کادر فنی بودیم که در این باره به ما گفتند مشکلی نیست و تمهیدات لازم در این باره انجام شده است. دیدار با کانادا یکی از بهترین بازی‌ها بود برای مشابه سازی با تیم ملی آمریکا و این تیم در رنکینگ فیفا در رده ۳۸ قرار داشت.

میرشاد ماجدی درباره اینکه بحث غرامت تیم ملی فوتبال از کانادا گفت: بحث اصلا، غرامت نیست و در این باره عدد نوشته نشده است و در متن آمده نمی‌شود، قرارداد را فسخ کرد و دو طرف باید رعایت کنند، مگر آن چیزی که اتفاق نیفتاده باشد. قرارداد ما در این باره شامل چند بند است و آن را در اختیار وکیل قانونی گذاشتیم و در این باره با فیفا هم مکاتبه خواهیم کرد.

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره صحبت‌های فغانپور مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: بنده بسیار بسیار ناراحت هستم از آقای فغانپور، ایشان باید کمک حال ما باشد، اما حرف‌های غیر واقع زده است. ما تمام مدارک لازم مربوط به دیدار با کانادا را برای ایشان فرستادیم و به ما گفتند آن را ترجمه کنید و در اختیار ما قرار دهید. کاملا موارد و مستندات به صورت اتوماسیون در فدراسیون موجود است و تعجب می‌کنم ایشان که عضو فدراسیون است، علیه ما صحبت می‌کند. یکی از مشکلات ما این است که فوتبال به حالی افتاده که باید مسائل در فضای رسانه‌ای مطرح کند و همه دنبال سهم خواهی هستند.

وی افزود: من به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال نمی‌توانم دروغ بگویم، برگه برای ایشان فرستاده شده و گفته است کلیات قرارداد خوب است و حتی درباره مبلغ هم اظهار نظر کرده است و راجع به موارد دیگر هم به صورت مکتوب صحبت کرده است. من متاسف هستم برای ایشان و افرادی که این راهکارها را به ایشان می‌دهند. برای خودم هم متاسف هستم که ایشان به جای کمک به فدراسیون، راه دیگری را می‌رود.

ماجدی درباره چند دستگی در فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه عنوان کرد: یکسری از دوستان هستند که سهم خواهی می‌کنند.

وی درباره اینکه چرا اسامی این افراد را نمی‌گویید، گفت: وقتی یکسری از افراد به عنوان هیات رئیسه جمع می‌شوند و برای آرمان‌های آن تلاش می‌کنند، باید کنار هم باشند، به غیر از یکی دو نفر از اعضای هیات رئیسه، افراد دیگر به ما کمک نمی‌کنند، برخی افراد هم در بیرون گود هستند، دارند بیشترین هجمه را به فدراسیون و تیم ملی می‌آورند.

ماجدی افزود: پیش از این من گفتم که خواهش می‌کنم دولت و مسئولین به تیم ملی کمک کنند و از آن روز تا الان هیچ کمکی نشده است. وزیر محترم ورزش در این باره واقعا سعی کردند مشکلات و مباحث مالی حل شود، اما یک ریال به فدراسیون کمک نشده است و همه چوب را برداشتند بر سر میرشاد مجیدی و فدراسیون فوتبال می‌زنند که راه را اشتباه می‌روید. بنده از ۶ و ۷ صبح در فدراسیون تا نیمه شب هستم. تیم امید به عراق رفته، تیم جوانان موفق شده است و لیگ ما در جریان است. همه دنبال این هستند که وضعیت تیم ملی چه می‌شود؟ همه می‌دانستند که نخست وزیر و پارلمان کانادا همه علیه ما موضع می‌گیرند و یک سری افراد هم در کانادا علیه ما موضع می‌گرفتند، اما برخی رسانه‌های به جای حمایت از میرشاد ماجدی و فدراسیون فوتبال، کاسه و کوزه را بر سر ما می‌شکنند، ما چه افراد ایرانی هستیم. آن چیزی که در اختیار و توان ما بوده در طبق اخلاص گذاشتیم و کار را جلو می‌بریم. اگر دوستانی که این کارها را انجام می‌دهند، قسم می‌خورم اگر دست از این کارها برندارند، یک یک این افراد را نام خواهم برد.

ماجدی درباره مجمع فدراسیون فوتبال گفت: ما باید سه شنبه مجمع را برگزار کنیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره انتقاد اسکوچیچ هم که گفته بود، تمرکز فدراسیون به جای تیم ملی، مجمع است، عنوان کرد: اسکوچیچ در این باره کم لطفی می‌کند، خودش می‌داند که ما چقدر حمایت کردیم از اسکوچیچ و همکارانش، خارجی‌ها پولشان و درصد قراردادشان را گرفته اند. وقتی کانادا این دیدار را کنسل کرده است و ورزشی نبوده است، دیگر در اختیار ما نیست. شما می‌دانید که این اتفاقات فوتبالی نیست.

کد خبر 144994

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =