۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
شاخص بورس افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت هزار واحدی روبه‌رو شد.

آفتاب‌نیوز : در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷ میلیارد و ۳۰۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان در بیش از ۴۸۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و ۴۹۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۵۵ هزار و ۷۱۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی پالایش فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خراسان و فولاد خوزستان شد و در مقابل شرکت‌های گروه مپنا، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۵۶۸ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۹۲۵ میلیارد تومان در ۳۲۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۳۲۱ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادارت، داروسازی دانا و مدیریت انرژی امید تابان هور شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.


 
کد خبر 144867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =