اورژانس: احتمال محبوس شدن ۵۰ نفر در حادثه ریزش ساختمان در آبادان

ظهر امروز دوشنبه بخش‌هایی از ساختمان ۱۰ طبقه اداری - تجاری در خیابان امیری آبادان ریزش کرد که تاکنون آمار دقیقی از تعداد مصدومان و یا افراد فوت شده در دست نیست اما اقدامات برای جست و جو و ارائه خدمات در حال انجام است.

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: بنا بر اظهارات شاهدان، احتمال محبوس شدن ۵۰ نفر حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان وجود دارد.

به گزارش ایرنا، بخش‌هایی از مجتمع ۱۰ طبقه متروپل در خیابان امیری آبادان روز دوشنبه فرو ریخت که برای حفظ سلامت عابران و مردم خیابان اصلی امیرکبیر(امیری) آبادان توسط نیروی انتظامی بسته و این ساختمان به صورت کامل تخلیه شده است و چند دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل مستقر شدند.

در پی ریزش این ساختمان ۹ تیم عملیاتی به محل حادثه اعزام شده و در حال ریزش برداری و عملیات جست و جو برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار هستند.  مجتمع در دست ساخت متروپل در مرکز شهر آبادان و در منطقه‌ای پر رفت و آمد در مرکز شهر آبادان و در منطقه ای پر رفت و آمد قرار دارد.

هنوز آمار دقیق تعداد مصدومان و افراد فوت شده در این ساختمان مشخص نیست اما براساس اعلام رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز، آخرین آمار حادثه ریزش بخشی از ساختمان متروپل آبادان به پنج کشته و ۲۵ مصدوم رسید.

احسان عباسپور معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان نیز در این باره گفت: ریزش ساختمان تجاری متروپل آبادان تاکنون پنج کشته و ۲۷ زخمی برجا گذاشته است.

به دلیل ریزش این ساختمان ۱۰ طبقه، جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور از ارائه خدمات اورژانسی به همین منظور خبر داد و اعلام کرد که احتمال افزایش مصدومان و فوتی های حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان وجود دارد و براساس آخرین گزارش ها، تعداد مصدومان این حادثه به ۲۵ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه امدادرسانی به مصدومان این حادثه همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: به همین منظور توان اورژانس در حادثه ریزش ساختمان در آبادان افزایش یافته است.

میعادفر تاکید کرد: در حال حاضر دو بالگرد اورژانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۶ دستگاه آمبولانس و ۱۱۵ نیروی اورژانس برای خدمت رسانی به مصدومان حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان، حضور دارند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از استقرار ۵ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس برای انتقال مصدومان حادثه ساختمان ۱۰ طبقه در حال ریزش در آبادان خبر داد و گفت: با اعلام ریزش ساختمان ۱۰ طبقه اداری تجاری در آبادان اتوبوس و آمبولانس برای انتقال مصدومان به محل اعزام شد.

وی اظهار داشت: برای پوشش امدادی و انتقال به موقع مصدومان بیشتر و احتمالی نیز تیم های امدادی از اهواز به محل حادثه در آبادان در حال اعزام هستند.

همچنین مهدی ولی پور رئیس سازمان هلال احمر نیز از اعزام ۴ تیم امدادی به محل حادثه و آغاز عملیات تخلیه و ایمن سازی محل خبر داد و گفت: تیم های آنست(سگ‌های زنده یاب) سریع استان نیز به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه همچنین برای این حادثه بالگرد و تیم‌های جست‌وجو و نجات هلال‌احمر اعزام شدند، افزود: یک بالگرد، ۷ خودروی ست نجات، تیم های واکنش سریع و ۵ تیم تخصصی جست‌وجو و نجات و سگ های زنده یاب برای امدادرسانی اعزام شدند.

ظهر امروز دوشنبه بخش‌هایی از ساختمان ۱۰ طبقه اداری - تجاری در خیابان امیری آبادان ریزش کرد که تاکنون آمار دقیقی از تعداد مصدومان و یا افراد فوت شده در دست نیست اما اقدامات برای جست و جو و ارائه خدمات در حال انجام است.

کد خبر 144816

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =