ادعای انگلیس: دو فرمانده ارشد روسیه به دلیل ناکامی در «خارکیف» و غرق شدن ناو روسی برکنار شده‌اند

وزارت دفاع انگلیس مدعی شد که برخی از فرماندهان ارشد ارتش روسیه به دلیل ناکامی در تسلط بر «خارکیف» و غرق شدن رزمناو «مسکوا» برکنار شده‌اند. مقامات دفاعی انگلیس گفتند که سپهبد «سرهی کیسل» که یکی از فرماندهان ارشد نیروی زمینی ارتش روسیه به دلیل ناکامی در تصرف خارکیف از کار معلق شد. آنها همچنین مدعی هستند که ایگور اوسیپوف که فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه را برعهده داشت نیز احتمالا در پی غرق شدن رزمنام مسکوا در ماه آوریل از کار تعلیق شده است.

فارس: در ادامه اظهارنظرهای مقام‌های غربی درباره بحران اوکراین، وزارت دفاع انگلیس ادعایی را درباره برکناری شماری از فرماندهانی نظامی روسیه مطرح کرد.

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، وزارت دفاع این کشور مدعی شد که روسیه برخی از فرماندهان ارشد نظامی خود را به دلیل شکست در تصرف خارکیف و غرق شدن رزمناو موشکی مسکوا در ماه آوریل اخراج کرد.

وزارت دفاع انگلیس در آخرین به روزرسانی اطلاعاتی خود درباره وضعیت میدانی جنگ روسیه و اوکراین ضمن بیان این ادعا اعلام کرد که این فرماندهان به دلیل عملکرد ضعیف در مراحل آغازین حمله روسیه به اوکراین، تنزل درجه پیدا کردند.

به گزارش ایندیپندنت، مقامات دفاعی انگلیس گفتند که سپهبد «سرهی کیسل» که یکی از فرماندهان ارشد نیروی زمینی ارتش روسیه به دلیل ناکامی در تصرف خارکیف از کار معلق شد.

مسئولان وزارت دفاع انگلیس همچنین مدعی هستند که ایگور اوسیپوف که فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه را برعهده داشت نیز احتمالا در پی غرق شدن رزمنام مسکوا در ماه آوریل از کار تعلیق شده است.

بیست و یکم فروردین ماه بود که مقام‌های روسیه خبر دادند، رزمناو «مسکوا» که هنگام کشیده شدن به سوی بندرگاه به دلیل شرایط بد جوی دچار حادثه آتش سوزی و انفجار شده بود، غرق شده است.

به دنبال غرق شدن مسکوا که مهمترین کشتی جنگی در ناوگان دریای سیاه روسیه بود، برخی مقام‌های اوکراینی و غربی ادعا کردند موشک اوکراینی عامل غرق شدن این رزمناو بود.

وزارت دفاع روسیه یک روز بعد از تایید غرق شدن مسکوا اعلام کرد روسیه یک کارخانه موشک‌سازی در مجاورت کی‌یف را هدف قرار داده است. بنا بر گزارش «مسکو تایمز»، از موشک‌های ساخت این کارخانه برای هدف قرار دادن مسکوا استفاده شده بود.

کد خبر 144644

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =