شاخص بورس همچنان بر مدار صعود/نگاه بازار سرمایه به سیاست‌های اقتصادی

امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۱۳ هزار و ۹۹۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۶۴۰۰ واحدی عدد ۴۴۴ هزار و ۸۱۰ واحد را به نمایش گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز با نماگرهایی سبز پوش در حالی به کار خود پایان داد که همچنان تمرکز اصلی خود بر سهم‌های بازاردومی و یا منتفع از تورم انتظاری ناشی از حذف ارز ترجیحی گذاشته تا جایی که شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۲۴ اردیبهشت‌ماه) با ۱۳ هزار و ۹۶۱ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۷۸ هزار واحدی قرار گرفت.

معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۶ میلیارد و ۶۴۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۱۱۵ هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال معامله شد.
 

شاخص هم‌وزن با ۶ هزار و ۲۳۸ واحد افزایش به ۴۴۴ هزار و ۶۴۷ واحد و شاخص قیمت با سه‌هزار و ۸۶۶ واحد رشد به ۲۷۵ ‌هزار و ۵۷۳ واحد رسید وشاخص بازار اول، ۱۰ هزار و ۲۸۳ واحد و شاخص بازار دوم ۲۷ ‌هزار و ۹۳۵ واحد افزایش را ثبت کردند.

امروز در بورس، بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۲۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و در ۸۰۲ هزار و ۷۱۹ نوبت معامله شد.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک‌هزار و ۵۱۶ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با یک‌هزار و ۵۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۷۹ و احد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۱۴ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۷۹۹ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۷۰۹ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل ایران‌خودرو (خودرو) با ۸۳۴ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۶۲ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۳۳۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۰۱ واحد، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۱۹۹ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۱۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۸۱ واحد افزایش داشت و به ۲۱ هزار و ۵۷۶ واحد رسید و در این بازار سه میلیارد و ۸۱۸ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۴۰ هزار و ۵۲۹ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۶۷ هزار و ۵۵۱ نوبت بود.

نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنعتی مینو (غصینو)، نفت ایرانول (شرانل) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و در مقابل نمادهای پلیمر آریاساسول (آریا)، فرابورس ایران (فرابورس)، بهمن دیزل (خدیزل)، اعتباری ملل (وملل)، مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن)، مدیریت انرژی تاباه هور (وهور) و نفت پاسارگاد (شپاس) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

انتهای پیام/

کد خبر 144373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =