ثبت نخستین مورد کرونا در کره شمالی | دستور کیم جونگ اون برای قرنطینه ملی با محدودیت‌های شدید

پس از تأیید اولین مورد ابتلا به کرونا در کره شمالی، رهبر این کشور دستور قرنطینه شهرها را صادر کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، پس از تأیید شیوع اولین مورد ابتلا به کرونا در «پیونگ‌یانگ» پایتخت کره شمالی، «کیم جونگ اون» رهبر این کشور دستور قرنطینه ملی با محدودیت‌های شدید را صادر کرد.

خبرگزاری مرکزی کره امروز (پنجشنبه) گزارش کرد که اولین مورد ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در جریان شیوع دو ساله کرونا در جهان در کره شمالی به ثبت رسیده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که خواستار برگزاری نشست فوری کمیته اجرایی احزاب سیاسی برای بحث درباره شیوع کرونا در کره شمالی شد و دستور قرنطینه شهرها و شهرستان‌ها را داد و گفت که تمامی ادارات باید به طور کامل برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ایزوله و پاکسازی شوند. هنوز مشخص نیست وسعت شیوع کرونا در کره شمالی تا چه اندازه بوده است.

طبق این گزارش، کره شمالی با بستن مرزهای خود در اوایل بیماری همه گیر کرونا، از شیوع گسترده این بیماری جلوگیری کرد. گرچه کره شمالی تجارت حمل و نقل ریلی برون مرزی با چین را در ژانویه آغاز کرد اما چین دوباره تجارت خود را در ماه آوریل پس از شیوع کرونا در استان لیائونینگ، در مرز کره شمالی، متوقف کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، با شیوع تأیید شده کرونا در کره شمالی، هم‌اکنون تعداد کمی از کشورها از جمله ترکمنستان در جهان باقی مانده‌اند که هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ گزارش نکرده‌اند.

کد خبر 144275

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =