سوت‌زنی در بورس؛ ارتقا شفافیت در بازار سهام/ مدیریت نظارت بر سامانه سوت زنی به شورای عالی بورس واگذار شود

کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: اقدام سوت‌زنی به نوبه خود می‌تواند سبب ارتقا شفافیت بازار سهام شود، اما در ابتدا سازمان باید چارچوب مشخصی را برای این امر در نظر گیرد.

محمدعلی احمدزاده اصل؛ کارشناس ارشد بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو، دررابطه با تاثیرات سوت‌زنی برشفافیت بازارسرمایه اظهار کرد: به منظور ارتقا شفافیت در بازارسرمایه مدیریت نظارت بر سامانه سوت زنی باید به شورای عالی بورس واگذار شود و رسانه‌ها نیز به منظورکمک به سازمان بورس درراستای آگاهی بخشی به فعالان و سهامداران در خصوص مباحث و شرایط مربوط به سوت‌زنی باید روی کار آیند.


این کارشناس ارشد بازارسرمایه گفت: سوت‌زنان درصورتی موفق خواهند شد که اطلاع و آگاهی لازم را نسبت به اصول و قواعد بازارسهام داشته باشند، زیرا درصورت آنکه ادله و مدارک کافی موجود نباشد نمی‌توانند تخلفات صورت گرفته را اثبات کنند.


احمدزاده اصل افزود: سازمان بورس باید به عنوان یک ضابط قضائی در بحث سوت زنی از سوت زنان حمایت کافی را به عمل آورد، زیرا این امر افزون بر کاهش تخلفات، شفافیت بازارسرمایه را نیز ارتقا می‌بخشد.


او ادامه داد: باتوجه به نظر کارشناسان و فعالان به منظور ارتقا شفافیت در بازار سرمایه مدیریت نظارت بر سامانه سوت زنی باید به شورای عالی بورس واگذار شود تا سهامداران بتوانند تخلفات صورت گرفته درعملکرد سازمان بورس، بورس کالا، فرابورس، بورس تهران، بورس انرژی و ناشران را در این سامانه گزارش دهند.


این کارشناس بازارسرمایه در پایان تصریح کرد: مجموع اقدامات اخیر سازمان بورس به ویژه در حوزه سوت‌زنی قابل تقدیر است به علت آنکه این امر درصورت تداوم می‌تواند سبب بازگشت اعتماد و  تزریق نقدینگی در بازار سهام شود.

کد خبر 144266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =