توفان در توییتر؛ ۲ امتیاز از استقلال کم کنید

این یک پرونده نفرینی است؛ یک داستان جنجالی که از چند ماه پیش شروع شده و هر چه به پایان مسابقات این فصل فوتبال ایران نزدیک‌تر می‌شویم، حرارت آن هم فزونی می‌یابد.

این یک پرونده نفرینی است؛ یک داستان جنجالی که از چند ماه پیش شروع شده و هر چه به پایان مسابقات این فصل فوتبال ایران نزدیک‌تر می‌شویم، حرارت آن هم فزونی می‌یابد. اصل داستان هزار بار گفته شده؛ اینکه گل‌گهر سیرجان در سه مسابقه از یک بازیکن غیرمجاز گابنی به نام اریک باگناما استفاده کرده و بعد از شکایت رقبا، هر سه بازی ۳برصفر به سود حریفان شده است. به این ترتیب هفت امتیاز از تیم سیرجانی کسر و به سپاهان، پیکان و استقلال افزوده شد. استقلال هم در این پرونده دو امتیاز اضافی گرفت که حالا با داغ شدن کورس قهرمانی، حسابی خبرساز شده است.

پرسپولیس به چهار امتیازی استقلال رسیده و هواداران این تیم در توییتر توفان به پا کرده‌اند که باید دو امتیاز اضافه شده به استقلال کسر شود. گل‌گهر یک بار به استیناف شکایت کرد و نتیجه نگرفت، اما حالا اسناد جدیدی رو کرده و با درخواست میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال، قرار است این پرونده یک بار دیگر در استیناف مورد بررسی قرار بگیرد. آن‌طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، تا عصر دیروز هواداران پرسپولیس بیش از ۱۲۵ هزار بار از هشتک «گل‌گهر گیت» استفاده کرده و خواهان بررسی مجدد این پرونده شدند.

از اردوگاه سرخ‌ها خبر می‌رسد آن‌ها پیگیری این پرونده از مراجع جهانی مثل دادگاه بین‌المللی ورزش را هم در برنامه دارند. اعضای کمیته استیناف می‌گویند بررسی این پرونده در دستور کار قرار گرفته و ممکن است اعلام حکم نهایی تا اواخر لیگ طول بکشد. به این ترتیب کورس فشرده قهرمانی در لیگ برتر در شرایطی دنبال خواهد شد که پرسپولیس و استقلال دقیقا نمی‌دانند نسبت به هم چند امتیاز اختلاف دارند!

کد خبر 144000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =