مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک بازگشایی می‌شود

آستارا- سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به اینکه برای تسهیل رفت و آمدها اقداماتی از سوی دولت این کشور انجام شده است، گفت: به زودی شاهد بازگشایی مرزها بین دو کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی علیزاده ظهر چهارشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به آستارا و در جمع خبرنگاران گفت: در جریان سفر به استان گیلان به آستارا سفر و از محل احداث پایانه ریلی که توسط دولت آذربایجان در حال احداث بوده بازدید کردیم.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به اینکه بازدید از محل احداث پل مرزی اتومبیل رو بر روی رودخانه آستارا چای و پل مشترک مرزی از دیگر برنامه‌های سفر ما به بندر آستارا بود، افزود: در نشستی که با مسئولان شهرستان آستارا داشتیم در مورد مسائل مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی مذاکره کرده و موضوعات را مورد بررسی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه مردم دو کشور به واسطه هم مرز بودن با هم رفت و آمد دارند، ادامه داد: در دوران همه گیری ویروس کرونا مراودات تجاری و ترانزیتی بین دو کشور یک لحظه هم تعطیل نشد.

علیزاده با اشاره به اینکه ویروس کرونا باعث محدودیت‌ها در حوزه مسافری شد، گفت: برای تسهیل در این زمینه اقداماتی از سوی دولت جمهوری آذربایجان انجام شده است.

برقراری پرواز تهران - باکو و برعکس

سفیر جمهوری آذربایجان از برقراری پروازهای تهران به باکو و بالعکس خبر داد و اضافه کرد: محدودیت‌هایی در مورد ویزا وجود داشت که در این حوزه نیز اقداماتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه افرادی که به جمهوری آذربایجان سفر می‌کنند، می‌توانند ویزا را از طریق فرودگاه و سایت‌های اینترنتی دریافت کنند، ادامه داد: تست پی سی آر در آینده‌ای نزدیک در جمهوری آذربایجان لغو و از اتباع خارجی تست دریافت نمی‌شود.

علیزاده تصریح کرد: با بهبود شرایط کرونا و بهتر شدن وضعیت در تلاش هستیم مرزهای بین دو کشور در آینده‌ای نزدیک بازگشایی شود.

وی بیان کرد: مردم دو کشور در انتظار دیدار و رفت و آمد با یکدیگر هستند و تلاش داریم مرزها هرچه سریع‌تر بازگشایی شوند.

علیزاده با اشاره به اینکه زمان دقیقی برای بازگشایی مرزها مشخص نشده است، گفت: انتظار می‌رود به زودی شاهد بازگشایی مرزها باشیم.

کد خبر 143511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =