نجار آخرین وضعیت بحران برف در گیلان را تشریح کرد.

به گزارش تلکسیران، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ارتفاع برف در گیلان  به طور میانگین ۹۰ سانتی متر است و در برخی نقاط به دو متر نیز می‌رسد. این میزان بارش در سال‌های اخیر بی سابقه است.
وی افزود: در مرحله اول تلاش کردیم راه‌های اصلی و مواصلاتی را بازگشایی کرده و افراد گرفتار در جاده‌ها را نجات دهیم. خوشبختانه روز گذشته راه‌های اصلی باز شد، اما تردد به کندی صورت می‌گیرد.
نجار اظهار کرد: در جلسه‌ای که روز گذشته با نوبخت نماینده دولت و وزیر راه برگزار شد؛ مقرر شد برف روبی در محورهای اصلی توسعه پیدا کند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در حال حاضر بازگشایی محورهای روستایی در دستور کار است. تاکنون ۳۵ درصد راه‌های روستایی باز شده و پیش بینی می‌کنیم تا شب ۵۰ درصد راه‌ها باز شود.
وی با بیان اینکه ۲۵۰ هزار مشترک برق استان گیلان برق ندارند، افزود: از امروز صبح با تلاش و همکاری استان‌های دیگر، این عدد به ۷۳ هزار مشترک کاهش پیدا کرده و تا پایان امروز این عدد به ۱۰ هزار مشترک می‌رسد.
نجار با تاکید بر اینکه آب روستایی متاثر از برق است؛ اظهار کرد: در روزهای اخیر، آب حدود ۳۷ روستا قطع شده بود، اما با تمام شدن ذخایر و عدم وصل مجدد برریال این عدد به ۴۰۲ روستا افزایش پیدا کرد. در حال حاضر با به کارگیری ژنراتور این عدد به ۲۰۹ روستا کاهش پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه درباره گاز مشکلی نداریم افزود: تلاش می‌کنیم زندگی عادی به مردم بازگردانده شود.
انتهای پیام/

کد خبر 14248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =