۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷
تولد ۴۷ سالگی مایکروسافت

در ۴ آوریل ۱۹۷۵ بیل گیتس و پل آلن شرکت مایکروسافت، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های چند ملیتی فناوری اطلاعات را تاسیس کردند. مایکروسافت در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری در جهان از نظر درآمد و ارزش سهام است.

فرارو- در ۴ آوریل ۱۹۷۵ بیل گیتس و پل آلن شرکت مایکروسافت، یکی از مهم‌ترین شرکت‌های چند ملیتی فناوری اطلاعات را تاسیس کردند. مایکروسافت که در حال حاضر در ردموند (ایالت واشنگتن، ایالات متحده آمریکا) مستقر است، یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری در جهان از نظر درآمد و ارزش سهام (در حال حاضر تقریباً ۲۲۸۸ میلیارد دلار) است. برخی از شناخته شده‌ترین محصولات و خدمات ارائه شده توسط این شرکت چند ملیتی عبارتند از: سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، مایکروسافت آفیس و کنسول بازی ایکس باکس.

به گزارش فرارو، همه چیز از سال ۱۹۷۵ شروع شد، زمانی که گیتس و آلن یک زبان برنامه نویسی به نام بیسیک را برای برقراری ارتباط کامل با یکی از اولین میکروکامپیوترها، Altair 8800 که توسط MITS (سیستم‌های ابزار دقیق و تله متری) تولید شده بود، توسعه دادند. پس از اولین موفقیت، گیتس و آلن تصمیم به ترک شغل قبلی خود گرفتند و روی پروژه Micro-Soft (MICROcomputer و SOFTware) تمرکز کردند. این دو دوست با تمرکز بر زبان بیسیک موفق شدند آن را با سایر توزیع کنندگان از جمله Radio Shack، NCR و Citibank سازگار کنند و عملکرد رایانه‌ها را تا حد زیادی افزایش دهند.

با گذشت سال‌ها این شرکت موفقیت‌های بسیاری کسب کرد و به یک رهبر در بخش فناوری تبدیل شد. اولین دفتر بین المللی این شرکت در سال ۱۹۸۰ در ژاپن و و اولین دفتر اروپایی آن در سال ۱۹۸۲ در بلژیک افتتاح شد. در سال ۱۹۸۳ گیتس و آلن سیستم عامل مایکروسافت ویندوز را توسعه دادند. کاربران ابتدا برای ارتباط با رایانه شخصی فقط می‌توانستند تایپ کنند، اما اکنون می‌توانند روی عناصر موجود در صفحه به راحتی کلیک کنند و چندین برنامه را که به یکدیگر مرتبط نیستند به طور همزمان مدیریت کنید. در همان سال ماوس معرفی شد و با این اختراع ما شاهد یک انقلاب واقعی در فناوری هستیم.

مایکروسافت

در طول دهه ۱۹۸۰، مایکروسافت به توسعه خود ادامه داد و شعبه‌هایی را در انگلستان، فرانسه و آلمان افتتاح کرد. این شرکت اولین کارخانه تولیدی که به طور کامل به بازار اروپا اختصاص داشت را در ایرلند افتتاح کرد. مایکروسافت تنها ۱۵ سال پس از تولدش به یک شرکت چند ملیتی تبدیل شد و اولین شرکت نرم افزاری کامپیوتری است که فروش آن سالانه بیش از یک میلیارد دلار است. اکنون از هر ۱۰ کاربر ۹ نفر آن‌ها از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند. شرکت چندملیتی گیتس و آلن به اهداف خود وفادار مانده و محصولاتی مناسب کاربران مختلف ایجاد کرده است. در سال ۲۰۱۱ اسکایپ و پس از آن کنسول بازی Xbox را اندازی شد. در سال ۲۰۱۸، ویندوز ۱۰ و سال بعد آفیس ۲۰۱۹ منتشر شد. مایکروسافت داستان دو همکلاسی است که اشتیاق خود را به علم کامپیوتر به دستاوردی انقلابی تبدیل کردند. آن‌ها با پشتکار و خطرپذیری مسیر تاریخ را برای همیشه تغییر دادند. آینده این شرکت به لطف ارائه محصولات متعدد ادامه دارد و با هدف اصلی ارائه محصول برای اقشار مختلف مردمی به کار خود ادامه می‌دهد.

منبع: gizchina

کد خبر 142432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =