واکنش علمای اهل سنت به هتک حرمت حرم امام رضا(ع) | ضارب ثابت کرده که از عناصر اجیر شده استکبار جهانی و گروهک های تکفیری است

 علمای اهل سنت خراسان شمالی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای با محکوم کردن هتک حرمت به آستان مقدس حرم رضوی از دست داشتن عناصر گروهک‌های تکفیری و مزدوران استکبار جهانی در این حادثه غیرانسانی خبر دادند.

به گزارش  همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، در این بیانیه آمده است: حادثه روز گذشته در مشهد مقدس و هتک حرمت به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) بی تردید نمی‌تواند ناشی از امراض شخصی باشد به گونه ای که ضارب با حمله به سه نفر از روحانیون معزز شیعه ثابت کرده که از عناصر خود فروخته و اجیر شده استکبار جهانی و گروهک های تکفیری است.

در این بیانیه افزوده شده است: امروزه آمریکا، اسرائیل و گروهک های تکفیری از امنیت بی نظیر ایران و متلاشی شدن نقشه های شوم خود در سوریه و عراق توسط سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز به ستوه آمده اند و برای درمان شکستگی شان در پروژه های اسلام هراسی در جهان اسلام دست به چنین اقدامات ناجوانمردانه و غیر بشری می زنند.

علمای اهل سنت خراسان شمالی اظهار داشتند: ما روحانیون اهل سنت استان ضمن محکوم نمودن این اقدامات جنایتکاران از دستگاه های نظامی و امنیتی و اطلاعاتی کشور خواستاریم هرچه زودتر عاملان این حادثه ناجوانمردانه را به اشد مجازات برسانند.

در این بیانه آمده است: ما علمای اهل سنت با تسلیت شهادت و مجروح شدن سه تن از برادران عزیزمان به محضر مبارک مقام معظم رهبری و خانواده های ایشان و  ملت ولایت مدار ایران اسلامی تسلیت و برای دیگر مجروحان این حادثه عافیت و سلامتی را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

به گزارش ایرنا،  یک فرد تکفیری روز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه در صحن پیامبر اعظم حرم امام هشتم(ع) با چاقو به سه روحانی حمله کرد.

هر سه روحانی که در این حادثه مورد سوء قصد قرار گرفتند از فعالان و ساکنان حاشیه شهر مشهد منطقه قلعه ساختمان (شهرک شهید رجایی) بوده اند.

ضارب با نام(ل. م) که از ساکنین همین منطقه است که به گفته اهالی منطقه دارای اختلالات روحی بوده و به ادعای خودش از مدتی قبل این افراد را با انگیزه شخصی که البته این ادعا در دست بررسی است نشان کرده و ظهر امروز در حرم مطهر رضوی مورد سوء قصد قرار می دهد.

حجت الاسلام پاکدامن، یکی از روحانیون مضروب در حادثه مشهد، پس از جراحی در بخش مراقب‌های ویژه بستری شده و حجت الاسلام دارایی دیگر روحانی مضروب نیز همچنان در اتاق عمل تحت عمل جراحی به سر می برد.

حجت‌الاسلام اصلانی یکی دیگر از روحانیون مضروب نیز پیش از این بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیده بود.

کد خبر 142374

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =