آخرین اخبار

خبرگزاری های فرانسه و آسوشیتدپرس نیز در این فعالیت مشارکت دارند/ این بررسی و صحت سنجی شامل مطالب اینستاگرام هم می شود.

فیس بوک با همکاری 3 خبرگزاری بزرگ جهان تلاش می کند مطالب جعلی در این شبکه اجتماعی و اینستاگرام را کشف کند.

به گزارش تلکسیران، به نقل از رویترز، شرکت فیس‌بوک اعلام کرد با خبرگزاری رویترز به توافقی رسیده است که براساس آن درباره محتوای منتشر شده در شبکه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام بررسی و تشخیص خبرهای جعلی شود.

فیس بوک از دو ماه قبل (دسامبر 2019) برنامه آزمایشی را برای کشف سریع اطلاعات گمراه کننده در آمریکا آغاز کرد. 

فیس بوک این اقدام را تحت فشار برای حذف خبرهای جعلی در وب سایت این شبکه اجتماعی قبل از انتخابات آینده ریاست ایالات متحده آمریکا انجام داد.

یکی دیگر از دلایل و انگیزه های فیس بوک برای تشخیص و حذف خبرهای جعلی در این شبکه اجتماعی، استفاده روس ها از فیس بوک برای انتشار خبرهای جعلی و تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست ایالات متحده در سال 2016 است.

در این انتخابات، هیلاری کلینتون شکست خورد و ترامپ به پیروزی رسید. دولت روسیه این موضوع را رد می کند.

خبرگزاری رویترز هم گفته است واحدی که به تازگی در این رسانه تاسیس شده وظیفه تحقیق و بررسی عکس ها، فیلم ها، تیترها و دیگر محتواها را که مخاطبان در فیس بوک منتشر می کنند بررسی خواهد کرد.

این بررسی قرار است تنها شامل مطالب و عکس و فیلم هایی باشد که برای کاربران فیس بوک در آمریکا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی منتشر می شود.

جزئیات بخش های مالی این توافق هنوز اعلام نشده است.

فیس بوک همچنین با 7 طرف دیگر برای بررسی و کشف خبرها در مطالب این شبکه های اجتماعی همکاری می کند. از جمله این طرف ها می توان به خبرگزاری های فرانسه و آسوشیتدپرس اشاره کرد.

کد خبر 14234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =