آخرین اخبار

استرالیا مدت زمان ممنوعیت ورود مسافر از چین به این کشور را تمدید کرد

استرالیا امروز (پنجشنبه) از تمدید مدت زمان ممنوعیت ورود مسافرانی که از چین قصد ورود به این کشور را دارند، خبر داد.

به گزارش تلکسیران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، استرالیا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد ممنوعیت ورود مسافر از چین را برای دستکم یک هفته دیگر تمدید می‌کند. این در حالی است که موعد نهایی این ممنوعیت پیش از این، شنبه به پایان می رسید.

«اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا گفت: برای یک هفته دیگر، دولت ورود اتباع خارجی را که اخیرا در چین بوده‌اند، محدود خواهد کرد تا از شهروندان استرالیا در برابر خطر ویروس کرونا محافظت کند.

وی همچنین افزود: تصمیم برای ممنوعیت‌های بیشتر، هفته به هفته اتخاذ خواهد شد.

موریسون همچنین گفت: من می‌خواهم به تمامی استرالیایی‌ها اطمینان دهم ما هر کاری که از دستمان بر می آید، انجام می دهیم تا در این زمان، استرالیایی‌ها را ایمن نگه داریم.

گفتنی است این تصمیم، ضربه ای به شرکت های گردشگری استرالیایی محسوب می شود که شاهد بی رونق شدن تجارت ورود گردشگر از چین هستند. این علاوه بر آن است که ده ها هزار دانشجوی چینی منتظر هستند تا برای سال تحصیلی جدید وارد استرالیا شوند.

مقامات چین امروز اعلام کرده‌اند آمار مبتلایان و نیز افراد فوت شده بر اثر ویروس کرونا پس از آنکه شیوه شمارش آنها تغییر کرده، به شکلی چشمگیر افزایش یافته است.

اکنون طبق آمارهای رسمی، این ویروس سبب مرگ بیش از ۱۳۵۰ نفر در چین شده و سازمان جهانی بهداشت در خصوص این بیماری هشدار داده است. همچنین آمار مبتلایان به این ویروس از ۶۰ هزار نفر گذشته است.

انتهای پیام/

کد خبر 14226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =