بایدن: خیلی خوش‌شانس خواهم بود اگر حریفم در انتخابات ترامپ باشد

بایدن گفت: من چرا باید در رقابت با دونالد ترامپ کنار بکشم؟ چرا نباید کاندید شوم؟ او هم یک نامزد انتخاباتی است و این امر می‌تواند احتمال پیروزی من را افزایش دهد.

رئیس جمهور آمریکا اظهار امیدواری کرد در انتخابات ۲۰۲۴ با دونالد ترامپ، رئیس جمهور جمهوری‌خواه پیشین این کشور رقابت کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، شبکه خبری سی ان ان آمریکا گزارش داد، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در یک نشست مطبوعاتی در بروکسل گفت: در انتخابات آینده ریاست جمهوری اگر حریفم ترامپ باشد خیلی خوش شانس خواهم بود.

بایدن در پاسخ به این سوال که آیا نگران بازگشت دونالد ترامپ یا یکی از متحدانش به صحنه انتخاباتی و پیروزی احتمالی آنهاست یا خیر تاکید کرد: من هیچ‌گونه نگرانی در مورد این موضوع ندارم و اصلاً چنین فکر نمی‌کنم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه تصریح کرد: فکر نمی‌کنم شما هیچ رهبر اروپایی را پیدا کنید که با من مخالف باشد.

جو بایدن در این نشست خبری تأکید کرد: اگر در سال ۲۰۲۴ وضعیت سلامتی خوبی داشته باشد قطعاً در انتخابات ریاست جمهوری حضور خواهد داشت.

او پیشتر گفته بود حتی به خاطر رقابت با دونالد ترامپ شده بار دیگر در صحنه رقابت‌های انتخاباتی حاضر خواهد شد. بایدن در این نشست خبری خاطرنشان کرد: من چرا باید در رقابت با دونالد ترامپ کنار بکشم؟ چرا نباید کاندید شوم؟ او هم یک نامزد انتخاباتی است و این امر می‌تواند احتمال پیروزی من را افزایش دهد.

این اظهارات در زمانی مطرح می‌شود که بایدن در بروکسل حضور دارد و مشغول دیدار با رهبران ناتو است. بسیاری از کشورهای عضو ناتو نگران بازگشت شعار" اول آمریکا" و عموما سیاست‌های ضد ناتوی ترامپ هستند.

دونالد ترامپ در ماه‌های اخیر بارها تاکید کرده در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۴ حضور فعال خواهد داشت.

بسیاری در آمریکا به دلیل کاهش قابل ملاحظه محبوبیت جو بایدن به دلیل برخی سیاست‌های داخلی و بین المللی پیروزی دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی آتی را بسیار محتمل می‌دانند.

کد خبر 141760

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =