جن ساکی: پدر مرحوم جو بایدن هم در لیست تحریمی‌هاست!

سخنگوی کاخ سفید با لحنی تمسخرآمیز گفت که احتمالا نام پدر مرحوم جو بایدن در لیست تحریم‌های روسیه آمده است، نه نام رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا!

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه بیزنس اینسایدر، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه سیاستمداران عالی‌رتبه آمریکایی از جمله آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا وضع کرده است.

نام قانونی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، «جوزف رابینت بایدن جونیور» است. اما در لیستی که وزارت خارجه روسیه منتشر کرده، پسوند "جونیور" حذف شده است.

در همین رابطه جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت: اول از همه تاکید می‌کنم که رئیس جمهور بایدن، پسوند "جونیور" دارد، پس بنابراین آن‌ها احتمالا پدر مرحوم رئیس جمهور را تحریم کرده‌اند، نه پسر!

وی افزود: این مسئله هیچ یک از شماها را متعجب نخواهد کرد زیرا هیچ یک از ما قصد سفر توریستی به روسیه را نداریم و حساب بانکی در آنجا باز نکرده‌ایم که بخواهیم نگران قطع دسترسی آن باشیم. پس با تمام نیرو به کارمان ادامه خواهیم داد.

علی‌رغم اشتباه در پسوند نام رئیس جمهوری آمریکا، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که نام جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را در لیست افراد تحریمی قرار داده است.

انتهای پیام

کد خبر 141438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =