زلنسکی: در جنگ با روسیه پیروز خواهیم شد

رئیس جمهوری اوکراین در سخنانش خطاب به اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد کشورش در جنگ با روسیه پیروز خواهد شد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین خطاب به پارلمان اروپا گفت: کشورش تا عقب راندن نیروهای روسی می جنگد.او همچنین از اعضای اتحادیه اروپا درخواست کرد تا ثابت کنند در کنار اوکراین می مانند و از این کشور پشتیبانی می کنند.

وی در ابتدای سخنانش خطاب به پارلمان اروپا حمله روسیه به «خارکف» دومین شهر این کشور را جنایت جنگی توصیف کرد و گفت اولویت اصلی دفاع از پایتخت در برابر مسکو می باشد. 

اتحادیه اروپا تحریم های وسیع و گسترده ای علیه روسیه  با هدف قرار دادن شخص «ولادیمیر پوتین»، مقامات رسمی، بانک مرکزی و طرفداران حکومت روسیه اعمال کرده است. 

از سوی دیگر تصاویر ماهواره ای توپخانه و ماشین آلات نظامی در کنار نیروهای روسی به طول ۲۹ کیلومتر در شمال «کی یف» که جمعیتی ۳ میلیونی دارد نشان می دهد. 

به دنبال حمله بامداد روزپنجشنبه (۵ اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد ششمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

کد خبر 140724

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =