رهبر انقلاب:ریشه بحران اوکراین دخالت های آمریکا است

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) به مناسبت عید مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم به‌صورت زنده و مستقیم با ملت شریف ایران سخن گفتند.

سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب به صورت زنده از پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و شبکه‌های داخلی و بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در حال پخش است.

گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه بخوانید.

بعثت پیامبر اسلام هدیه به همه بشریت است/ عقلانیت و تزکیه دو عنصر مورد تاکید اسلام است

رهبر انقلاب، صبح امروز: مبعث رسول اکرم را به همه امت بزرگ اسلامی و به ملت عزیز ایران و به همه آزادگان جهان تبریک عرض می‌کنم. روز مبعث و شب مبعث، روز و شبی است که بزرگترین هدیه عالم وجود که از آن تعبیر شده است در دعای شب مبعث به تجلی‌الاعظم به نبی مکرم اسلام، برترین بنده خداوند اعطا شد و هدیه داده شد. البته بعثت، بعثت نبی مکرم (ص) هدیه‌ی به همه‌ی بشریت هم هست. اگر ما در میان ارزشهای فراوان اسلام، سلسله‌ی ارزش های اسلامی، اگر فقط دو ارزش را در نظر بگیریم یعنی عنصر گسترش عقلانیت و عنصر پرورش اخلاق -که مجموعه‌ی ارزشهای اسلامی خیلی گسترده است- این دو عنصر برجسته از این ارزشهاست.

اگر همین دو عنصر را در نظر بگیریم که اسلام نسبت به آنها چه تاکیدی کرده تصدیق خواهیم کرد که اسلام عالی ترین هدیه را و وسیله سعادت را به بشریت عطا کرده. این که اسلام به عقلانیت و گسترش عقلانیت دعوت میکند این خیلی چیز مهمی است. در قرآن ده‌ها آیه، ده‌ها مورد شاید نزدیک به صد مورد اگر کسی بشمارد وجود دارد که با تعابیر مختلف با تعبیر تعقلون، با تعبیر تتفکرون، با تعبیر یتدبرون، خدای متعال مخاطبان را و آحاد مردم را ه اندیشه و تفکر و عقل دعوت کردند.

در مورد گسترش مفاهیم اخلاقی و پرورش اخلاقی هم، همین بس که اسلام در صدر اهداف بعثت اخلاق و تزکیه را ذکر کرده. در جای قرآن هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولًا مِّنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِه وَیُزَکِّیهِمْ اول تزکیه است.

رهبر انقلاب: نمونه واضح و کامل جاهلیت مدرن آمریکاست/ آمریکا یک رژیم مافیایی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی:

نمونه واضح و کامل جاهلیت مدرن آمریکاست.

آمریکا رژیمی است که اخلاقیات ناپسند در آن ترویج می شود.

تبعیض بیشتر می شود و ثروت به سمت ثروتمندان کشیده می شود.

وقتی سرما و گرما زیاد در آمریکا زیاد می شود، عده ای در این کشور می میرند.

رژیم آمریکا بحران ساز و بحران زیست است و از بحران های عالم ارتزاق می کند.

آمریکا یک رژیم مافیایی است.

کسی که تمدن غربی امروز را جاهلیت مدرن بخواند، حق دارد.

باید درس های بعثت را مرور کرد و وظیفه ماست که ایمان دینی را تقویت کنیم.

توسعه گروه های مؤمن و مقاوم، قوت و استحکام نظام اسلامی، برنامه ریزی خردمندانه و متکی بر شناخت وسیع مختصات جاهلیت از این وظایف است.

نمی توانیم ادعا کنیم در این کارهای بزرگ به اهدافمان رسیدیم، اما گام های بلندی برداشتیم و در نیمه راهیم.

الگوی انقلاب اسلامی هر چند نیمه کاره جذابیت و تحرک دارد.

رهبر انقلاب: امروز اوکراین قربانی سیاست بحران سازی آمریکاست

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی:

امروز اوکراین قربانی سیاست بحران سازی آمریکاست.

آمریکا با ورود به مسائل داخلی اوکراین و ایجاد حرکت مخملی و کودتای رنگی در کشورها، همین بحران ها را ایجاد می کند.

با جنگ و تخریب در همه جای دنیا، کشته شدن مردم و تخریب زیربناهای ملت ها مخالفیم و این حرف ثابت ماست.

آمریکا چرا نفت سوریه و پول افغانستان را می دزدد؟ چرا در غرب آسیا از جنایات صهیونیست ها دفاع می کند؟ اینها بحران سازی به نام دفاع از حقوق بشر است.

رهبر انقلاب: عامل اصلی استقلال کشورها مردم هستند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی:

عبرت‌هایی درباره موضوع اوکراین وجود دارد، یکی آن است که پشتیبانی قدرت‌های غربی از کشورها و دولت‌هایی که دست نشانده آنها هستند، یک سراب است و به آن‌ها نمی‌شود اعتماد کرد.

عبرت دیگر هم این است که مردم مهمترین پشتوانه دولت‌ها هستند، اگر مردم وارد میدان می‌شدند در اوکراین وضع دولت و مردم اوکراین اینگونه نمی‌شد. مردم وارد میدان نشدند چون دولت را قبول نداشتند.

عامل اصلی استقلال کشورها مردم هستند.

اشاره رهبر انقلاب به دفاع مردم هند از شهید سلیمانی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی:

در فاصله چند هزار کیلومتری تهران در کشوری دیگر به عکس شهید سلیمانی اهانت می شود و مردم واکنشی نشان می دهند که پلیس که خودش آن اهانت را انجام داده، مجبور به عذرخواهی می‌شود.

همان پلیس با مردم همراهی می‌کند و آن عکس را در جاهایی از شهر نصب می‌کند. که نشان می‌دهد این الگو، الگوی جذاب و پرکششی است.

اگر بتوانیم راه را خوب ادامه بدهیم و کار را با اتقان پیش ببریم، یک الگوی بسیار جذاب و پر تحرکی در دنیا به وجود خواهد آمد و ملت ها به سوی آن حرکت طبیعی خواهند کرد.

دو درس عبرت‌ قضیه اوکراین

رهبر انقلاب، صبح امروز: در قضیه‌ اوکراین دو عبرت وجود دارد:

یکی این است که پشتیبانی قدرتهای غربی از کشورهایی که دست نشانده آنها هستند و دولتهایی که دست نشانده آنها هستند یک سراب است. این را همه دولت ها بدانند. آن دولتهایی که پشتگرمی‌شان به آمریکا و به اروپاست، ببینند. امروز اوکراین، دیروز افغانستان. هم رئیس جمهور اوکراین، همین چند روز پیش گفت و هم رئیس جمهور فراری افغانستان چندی قبل گفت. گفت ما اعتماد کردیم به آمریکا، اعتماد کردیم به دولتهای غربی ما را تنها گذاشتند.... آن کسانی که متکی به آمریکا هستند از این عبرت درس بگیرند و این را بفهمند.

عبرت دوم اینکه مردم مهمترین پشتوانه دولتها هستند. اگر مردم وارد میدان می شدند در اوکراین، وضع دولت اوکراین و مردم اوکراین اینجوری نمیشد. مردم وارد میدان نبودند چون دولت را قبول نداشتند. عیناً مثل آن وقتی که آمریکا به عراق دوران صدام حمله کرد، مردم دفاع نکردند؛ کنار رفتند آمریکا مسلط شد اما در همین عراق وقتی که داعش حمله کرد مردم وارد میدان شدند داعش را که خطر بسیار بزرگی بود توانستند به عقب برانند توانستند سرکوب بکنند. مردم عامل اصلی استقلال کشورها مردم هستند. ما ایران را تجربه کردیم در دفاع مقدس. با این که همه قدرتها از صدام حمایت میکردند به او کمک میکردند، جمهوری اسلامی به کمک مردم توانست غلبه پیدا کند و دشمن را ناکام بگذارد.

کد خبر 140715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =