تهدید آمریکا به خروج از مذاکرات وین

وزارت خارجه آمریکا تهدید کرد درصورتی که ایران ناسازگاری از خود نشان دهد، واشنگتن آمادگی خروج از مذاکرات وین را خواهد داشت.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانسی خبری مدعی شد: درصورتی که ایران در خصوص حصول پیشرفت از خود ناسازگاری نشان دهد، ما آماده کنار کشیدن خواهیم بود.

وی افزود که اگر ایران «با حسن نیت به تعامل نپردازد»، ایالات متحده به همراه متحدان و شرکایش به دنبال «راه‌های جایگزین» خواهند گشت.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص راه‌های جایگزین اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز دوشنبه گفت: متاسفانه در سه یا چند موضوع اصلی طرف‌های غربی و آمریکا تصمیمات سیاسی خود را نگرفته‌اند و آنچه که در این تعهد انجام دادیم در تمامی تماس‌ها و گفت‌وگوهایمان بر این موضوع تلاش کردیم خطوط قرمز ایران منطق ایران و دلیلش در مورد این خطوط قرمز و همچنین چگونگی مرتفع کردن موضوعات باقی‌مانده کاملا برای طرف غربی روشن کنیم و مواضع ایران را در این ارتباط تبیین کنیم و اکنون ابهامی برای واشنگتن و غرب در مورد این خطوط قرمز وجود ندارد و تاکید کردیم از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کنیم و همانطور که گفتم الان در نقطه‌ای هستیم که ابهامی برای واشنگتن و اروپا در این زمینه نیست و انتظار قطعی داریم که طرف‌های اروپایی بیش از این موضوع را کش ندهند.

وی اضافه کرد: آقای باقری امروز وارد وین شد تا مطمئن شوند در آن موضوعات مسائل حل شده است موضوعات مربوط به رفع تحریم‌ها و ادعاهای سیاسی در ارتباط با فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بوده است.

خطیب‌زاده ادامه داد: طی روزهای آتی شاهد خواهیم بود که طرف مقابل تصمیمات سیاسی خود را گرفته است یا نه.

کد خبر 140679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =