کشف ماده‌ای جدید در اعماق هسته زمین

دانشمندان ادعا کرده اند که هسته زمین جامد یا مایع نیست، (همانطور که ما مدت‌ها معتقد بودیم)، بلکه چیزی "کاملا غیر طبیعی" است.

دانشمندان ادعا کرده اند که هسته زمین جامد یا مایع نیست، (همانطور که ما مدت‌ها معتقد بودیم)، بلکه چیزی "کاملا غیر طبیعی" است.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب به نقل از نیویورک پست، در واقع، آن‌ها معتقدند این ترکیب عجیبی از عناصر است که ماده مذکور را کمی از هر دو ماده می‌سازد، همانطور که کارشناسان آن را " حالت فوق یونیک " نامیده اند.  "

در اعماق درون زمین، ترکیبی از عناصر «سبک‌تر» در کنار حالت‌های جامد و مایع فوق‌گرم وجود دارد، این‌ها شامل مولکول‌های هیدروژن، اکسیژن و کربن است که در شبکه‌ای از آهن می‌چرخند.

پروفسور هی یو، که این تحقیق را رهبری می‌کند، گفت: "این ترکیب کاملا غیر طبیعی است. " انجماد آهن در مرز هسته داخلی، تحرک این عناصر سبک را تغییر نمی‌دهد و همرفت عناصر سبک در هسته داخلی پیوسته است، دانشمندان قادر به مطالعه مستقیم هسته زمین برای دستیابی به یافته‌های خود نیستند، بنابراین، آن‌ها هوشمندانه به داده‌های زلزله روی آوردند.

این کشف بیش از آنکه پاسخی داشته باشد، سؤالاتی را به همراه دارد، بسیاری از ذهن‌های کنجکاو اکنون از خود می‌پرسند: «چرا این‌طور است؟» مهمتر از همه، می‌تواند به درک ما از میدان مغناطیسی زمین کمک کند.

پرفسور یو افزود: "من فکر می‌کنم برای توضیح سایر ویژگی‌های لرزه ای، مانند ناهمسانگردی لرزه ای، در هسته داخلی، مطالعات بیشتری لازم است. "

کد خبر 140581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =