بلاروس تهدید به انجام "عملیات ویژه" علیه اوکراین کرد

تهران - ایرنا - الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس امروز تهدید کرد که "اذیت و آزار" بلاروسی های مقیم اوکراین، مینسک  را به انجام "عملیات ویژه"  علیه اوکراین نزدیک خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، لوکاشنکو با بیان اینکه هیچ سرباز یا سلاح بلاروسی در عملیات روسیه در اوکراین مشارکت ندارد و روسیه اصولا چنین درخواستی از بلاروس نداشته است، گفت: با این وجود شاهد اذیت و آزار شهروندان بلاروسی در اوکراین هستیم.

وی تاکید کرد که هیچ موشکی از قلمروی بلاروس به سمت اوکراین پرتاب نشده است و این درحالی است که ما شاهد قاچاق سلاح به داخل خاک بلاروس از اوکراین هستیم. 

رئیس جمهوری بلاروس درحالی این اظهارات خصمانه علیه اوکراین را مطرح کرده که ساعتی پیش روسیه اعلام کرد هیاتی از این کشور برای مذاکره با اوکراین، وارد بلاروس شده است.

اما ولودیمیز زلنسکی با طرح این ادعا که از قلمروی بلاروس اقدامات خصمانه علیه اوکراین انجام شده، تاکید کرده است که اوکراین حاضر نیست در بلاروس با روسیه مذاکره کند و پیشنهاد می کند این مذاکره در کشورهای دیگر مثل ترکیه، جمهوری آذبایجان، لهستان، مجارستان و یا اسلواکی انجام شود.

کد خبر 140553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =