سخنگوی شورای نگهبان: باید گام‌های بلندتری برای اصلاح ساختار بودجه برداشته شود

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به انتظار این شورا از مجلس و دولت درباره اصلاح ساختار بودجه گفت: باید گام‌های بلندتری برای اصلاح ساختار بودجه برداشته شود.

خبرگزاری میزان - هادی طحان نظیف در نشست خبری خود در پاسخ به سوال میزان درباره اینکه مقام معظم رهبری چندین سال است که بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید فرمودند. آیا شورای نگهبان در جریان بررسی مصوبات مجلس درباره بودجه سال آینده، این مسئله را هم برای تایید یا رد مصوبات لحاظ خواهد کرد؟ گفت: بحث اصلاح ساختار بودجه یکی از امور اساسی و مهمی است که در سال‌های اخیر هم مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی با بیان اینکه کارهایی در این زمینه انجام شده، البته بحث کارشناسانه‌ای دارد که این موارد تا چه حد موثر بوده است تصریح کرد: به نظر می‌رسد که آنگونه‌ای که شایسته بوده به این موضوع پرداخته نشده است.

وی ادامه داد: دولت قبل معتقد بود که اقداماتی را در این بخش انجام داده و مجلس فعلی هم یک مصوبه‌ای را در این بخش به عنوان عنوان اصلاح ساختار بودجه تصویب کرده و تبدیل به قانون شدکه بنده می‌توانم این موارد را به عنوان گام‌ها مقدماتی و اقداماتی مقدماتی در این جهت تحلیل و ارزیابی کنم، اما انتظار این است که دولت و مجلس گام‌هایی بلندتر و نهایی و عملی تری را در این خصوص بردارند تا هم خواسته مقام معظم رهبری برطرف شده و هم اینکه موضوع فنی و اساسی که بر خیلی از موضوعات کشور اثر گذار است، تحقق و سامان پیدا کند.

کد خبر 140485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =