۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵

سقوط جنگنده در تبریز

خلبان جنگنده سقوط کرده با ایثارگری خود از وقوع حادثه‌ای بزرگ جلوگیری کرد
سقوط جنگنده در تبریز

به نقل از پایگاه دوم شکاری شهید فکوری، این هواپیما که دقایقی قبل در فراز آسمان تبریز پرواز می کرد، در یکی از محلات شمال غرب این شهر، حوالی خیابان انقلاب (۴۲ متری) سقوط کرد. گزارش های اولیه حاکی است محل سقوط این هواپیما در حوالی کشتارگاه قدیمی تبریز و در جوار یکی از مدارس بوده است. گفته می شود خلبان این جنگنده در محل حادثه به شهادت رسیده است. ستاد مدیریت بحران استانداری و نیروهای امدادی و آتش نشانی برای مدیریت حادثه و ارایه هر گونه خدمات احتمالی لازم در محل حاضر هستند.

امیر سرتیپ دوم خلبان رضا یوسفی روز دوشنبه در حاشیه امدادرسانی به جنگنده سقوط کرده و آواربرداری آن در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خلبانان ما برای آنکه آسیبی به منطقه نرسد و با توجه به اینکه منطقه سقوط، منطقه‌ای پرتراکم و پرجمعیت است، هواپیما را به نقطه‌ای خلوت هدایت کردند؛ در حالیکه می‌توانستند خودشان را نجات دهند اما جان خود را فدا کردند.

وی افزود: به دلیل کم عرض بودن سالن ورزشی مدرسه محل سقوط، هواپیما به خارج از ورزشگاه و خیابان وارد شده و موجب جان باختن یکی از هموطنان نیز شد.   

وی اظهار کرد: این سانحه در حین انجام ماموریت آموزشی که در منطقه در حال انجام بود، رخ داد و با توجه به اشکال فنی که در هواپیما به وجود آمده بود، خلبان نتوانست آن را به باند پرواز برساند.

کد خبر 140126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =