روسیه خواستار عدم پیروی اروپا از آمریکا شد

دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که کشورهای اروپایی از پیروی کورکورانه و بی چون و چرا از آمریکا و سیاست های این کشور صرف نظر کنند.

پسکوف روز دوشنبه به ریانووستی گفت: آمریکا هیچگاه در خواسته های مصرانه و تلاش ها برای تاثیرگذاری بر شرکای خود در اروپا کم نیاورده است اما مسکو امیدوار است که کشورهای اروپایی به منافع خود فکر کنند.

وی افزود: در زمان حاضر شاهد هستیم که کشورهای اروپایی برای تقویت سیاست خارجی و امنیت خود تلاش می کنند.  

سخنگوی رییس جمهوری روسیه در ادامه گفت: این عرصه ها ارکانی هستند که اتحادیه اروپا همواره در این زمینه مشکل داشت و رهبران اروپایی سعی می کنند نقش سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور جهانی را افزایش دهند.  

پسکوف افزود: اما تلاش های آنها نتیجه مطلوب نمی دهد. نفوذ واشنگتن در اروپا بسیار بالا است و مقامهای آمریکایی به شرکای اروپایی خود در مسائل مختلف امر و نهی می کنند.  

وی خاطرنشان کرد: این وضعیت با تمایل ملت های اروپایی که می خواهند  کشورهایشان در سیاست خارجی به منافع خود توجه کند، مغایرت دارد.  

 مقام کرملین گفت: با این وجود امیدواریم که عقل و منطق غلبه یابد و رهبران اروپایی در وهله اول به فکر منافع مشترک باشند و بتوانیم در این منطقه همزیستی داشته باشیم.  

روابط روسیه و اتحادیه اروپا پرتنش است و این اتحادیه با پیروی از سیاست های آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون چند بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد مسکو وضع کرده و شماری از مقامهای روس و سازمان ها و شرکت های روسیه را تحریم کرده است.

منبع: ایرنا
کد خبر 139783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =