تحریم‌های آمریکا علیه افراد و نهادهای مرتبط با حزب‌الله لبنان

ایسنا نوشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌هایی علیه "شبکه تأمین مالی حزب‌الله لبنان" خبر داد.‌

به نقل از الجزیره، روز جمعه، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا از اضافه شدن ۳ فرد لبنانی و ۱۰ شرکت که آنها را بخشی از "شبکه بین المللی تامین مالی حزب الله" لبنان توصیف کرد، خبر داد.

وزارت خزانه داری آمریکا این افراد و نهادها را به تلاش برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه حزب‌الله که واشنگتن آن را "تروریستی" می‌داند، متهم می‌کند.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، تحریم‌ها شامل "عادل دیاب"، "عدنان عیاد" و "جهاد عدنان عیاد" است و همچنین برخی از نهادهای مورد هدف تحریم‌ها در زامبیا و آلمان مستقر هستند.

سه‌شنبه گذشته ۱۸ ژانویه، واشنگتن سه تاجر لبنانی به نام‌های "عادل دیاب، علی محمد داون و جهاد سالم علامه" و همچنین یک شرکت گردشگری وابسته به آنها که مستقر در لبنان است ا به اتهام ارتباط با حزب‌الله تحریم کرد و مدعی شد که فعالیت آنها تسهیل مبادلات مالی برای این گروه و سوء استفاده از منابع مالی در شرایطی است که لبنان با بحران مواجه است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری در امور "تروریسم" و ​​اطلاعات مالی، تاکید کرد که وزارت او متعهد به ممانعت از فعالیت های "غیرقانونی" حزب الله و تلاش برای دور زدن تحریم ها از طریق شبکه‌های تجاری است.

کد خبر 138509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =